تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آبان 1402 - 6:58
کد خبر : 14099

بانک‌های قرض‌الحسنه در خدمات غیرحضوری پیشگام هستند

بانک‌های قرض‌الحسنه در خدمات غیرحضوری پیشگام هستند

رئیس شعبه مهران بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: اساس کار و فعالیت بانک‌های قرض‌الحسنه بر مبنای ارائه خدمات الکترونیکی و اینترنتی است که این روند در دیگر بانک‌ها مشاهده نمی‌شود. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، «عباس صیدی» رئیس شعبه مهران بانک با حضور در برنامه گفت‌وگوی

رئیس شعبه مهران بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: اساس کار و فعالیت بانک‌های قرض‌الحسنه بر مبنای ارائه خدمات الکترونیکی و اینترنتی است که این روند در دیگر بانک‌ها مشاهده نمی‌شود.
به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، «عباس صیدی» رئیس شعبه مهران بانک با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه رادیو گفت‌وگو به اهمیت جایگاه بانکداری قرض‌الحسنه در جامعه و نقش آن در رونق تولید و ایجاد رشد اقتصادی پرداخت.
صیدی در این رابطه گفت: در قرآن کریم آیات فراوانی درباره قرض‌الحسنه وجود دارد که نشان از اهمیت و جایگاه ویژه این امر حسنه دارد. در همه آن‌ها چند مورد خاص مشترک بوده و صراحتاً به آن‌ها اشاره شده است. مهمترین مورد که در همه این آیات گفته شده این است که طرف قرارداد قرض‌الحسنه پروردگار است و خداوند نفع قرض‌الحسنه دهنده و قرض‌الحسنه گیرنده را تضمین می‌کند.
وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که بانک‌های تجاری و عمومی کشور در بانک‌های قرض‌الحسنه سهام‌دار هستند و از این رو، موفقیت و پیشرفت بانک‌های قرض‌الحسنه، به‌صورت غیرمستقیم منجر به سود سهام و تأمین منافع آن‌ها می‌شود. در این راستا بانک‌های تجاری نیز تعامل و همکاری مستمر و مطلوبی با بانک‌های قرض‌الحسنه داشته و دارند تا این روند به قوت خود ادامه پیدا کند.
رئیس شعبه مهران بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به وجه تمایز بانک‌های قرض‌الحسنه از دیگر بانک‌ها اظهار داشت: اساس کار و فعالیت بانک‌های قرض‌الحسنه بر مبنای ارائه خدمات الکترونیکی و اینترنتی است که این روند در دیگر بانک‌ها مشاهده نمی‌شود و با ارائه چنین خدمتی، سهولت و سرعتی فزاینده برای انجام امور بانکی در نظر گرفته‌ایم که پیش‌تر نمونه آن را در کشور نداشتیم. به طور مثال بحث پرداخت تسهیلات به‌صورت کاملاً غیر حضوری انجام می‌شود که با استقبال کم‌سابقه عموم مردم مواجه شده است.
صیدی ضمن تأکید بر شرایط ویژه و متمایز اعطای تسهیلات از سوی بانک‌های قرض‌الحسنه گفت: خوشبختانه با توجه به رویکردی که دولت و مدیران بانک‌ها داشته‌اند، شرایط ارائه تسهیلات به مشتریان به سمت تسهیلگری در حال حرکت است و بنا را بر این مهم گذاشته‌ایم که اعتبارسنجی افراد ملاک اعطای وام باشد.
وی در همین رابطه افزود: اگر این اعتبارسنجی جوابگوی وام مورد نظر فرد نبود، شرط ضامن را در نظر می‌گیریم و به این ترتیب راه‌های دریافت وام را به طُرق مختلف ارائه کرده‌ایم تا همه افراد با شرایط خاص فردی توانایی دریافت وام را داشته باشند.
صیدی ادامه داد: با روش‌های مختلفی که ما در بانک‌های قرض‌الحسنه برای ارائه تسهیلات در نظر گرفته‌ایم روند وام‌دهی با سرعتی فزاینده در حال حرکت است و به گواه آمار رسمی، تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای که تنها در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به مردم پرداخت شده به ۳,۶ میلیون میلیارد ریال رسیده است که معادل ۳۶۰۰ همت می‌باشد.
وی اظهار داشت: این حجم از ارائه تسهیلات بانکی نشان‌دهنده آن است که اقبال مردم به چنین تسهیلاتی رو به افزایش است و خود گواه موفقیت در گسترش سنت قرض‌الحسنه در کشور است.
رئیس شعبه مهران بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در پایان خاطرنشان ساخت: بی‌تردید با حمایت دولت می‌توانیم به گسترش سنت قرض‌الحسنه در کشور قوتی فزاینده داده و شاهد آثار چشمگیر آن در عرصه اقتصاد و رونق تولید باشیم.