تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 آبان 1402 - 19:45
کد خبر : 14035

اعلام نتیجه شانزدهمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی و برگزاری حراج هفدهم در سال ۱۴۰۲

اعلام نتیجه شانزدهمین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی و برگزاری حراج هفدهم در سال ۱۴۰۲

 ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ضمن اعلام نتیجه شانزدهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۲ (مورخ ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۲)، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۳۰ آبان  سال جاری برگزار خواهد شد.  به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک مرکزی، جزئیات این گزارش به شرح زیر است:

ضمن اعلام نتیجه شانزدهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۲ (مورخ ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۲)، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۳۰ آبان  سال جاری برگزار خواهد شد.
 
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک مرکزی، جزئیات این گزارش به شرح زیر است:
 

بانک مرکزی پیشنهادات دریافت‌شده از بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی را به منظور تصمیم‌گیری به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال و این وزارتخانه نسبت به تعیین سفارش‌های برنده اقدام می‌کند. بانک مرکزی بر اساس بند «ع» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ صرفاً مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامین‌زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش‌رفته ندارد و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.

برچسب ها : ،