تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آبان 1402 - 6:10
کد خبر : 13791

اولین همایش دهقانان و کشاورزان خیرین مدرسه‌ساز استان مرکزی برگزار شد

اولین همایش دهقانان و کشاورزان خیرین مدرسه‌ساز استان مرکزی برگزار شد

نخستین همایش دهقانان و کشاورزان خیّر مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار استان مرکزی با حضور مدیرکل ساماندهی فضا و تجهیزات سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و جمعی از مدیران و خیرین استان در شهرستان خنداب استان مرکزی برگزار شد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی

نخستین همایش دهقانان و کشاورزان خیّر مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار استان مرکزی با حضور مدیرکل ساماندهی فضا و تجهیزات سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و جمعی از مدیران و خیرین استان در شهرستان خنداب استان مرکزی برگزار شد.
به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در این مراسم «محمدامین مهرورز» مدیرکل ساماندهی فضا و تجهیزات سازمان نوسازی مدارس کشور با قدردانی از خیرین مدرسه‌ساز، گفت: در دولت سیزدهم، بیش از ۵هزار طرح آموزشی آغاز شده و در حال ساخت است.
وی افزود: اعتباری بالغ بر ۳۸هزار میلیارد ریال منابع مالی به این طرح‌ها تخصیص یافته که ۵۰درصد این منابع مالی توسط خیرین تأمین شده‌ است.
«مهرورز» بیان کرد: روزانه ۱۱ طرح شامل ۵۰ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس در کشور ساخته می‌شود و به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.
مدیرکل دفتر ساماندهی فضا و تجهیزات سازمان نوسازی مدارس کشور، گفت: فعالیت این سازمان تجلی مردمی‌سازی است و ۵۰ درصد منابع مالی این سازمان برای ساخت فضای آموزشی توسط خیرین تأمین می‌شود.
حمایت مالی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از خیرین مدرسه‌ساز ضرب نیک در نیک است
در ادامه این همایش دکتر «روح‌الله قاسمیان» مشاور مدیرعامل و رئیس اداره اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به فعالیت‌های گسترده بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، گفت: آموزش به‌ عنوان یکی از محورهای اساسی توسعه کشور، همواره مورد توجه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است و سال‌های گذشته با حمایت این بانک، تعدادی مدرسه در مناطق محروم بازسازی و ساخته شده است.
وی افزود: حمایت مالی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از نوسازی و بازسازی و تجهیز مدارس مناطق محروم و ۲برابر کردن منابع خیرین و کشاورزان مدرسه‌ساز، اقدامی نیک در نیک است و از اینکه منابع قرض‌الحسنه صرف آموزش ومدرسه‌سازی شود، اقدامی تحسین برانگیز است.
«قاسمیان» ادامه داد: این بانک در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی برای توسعه عدالت تحصیلی و کمک به برخورداری دانش‌آموزان مستعد از فضای آموزشی مناسب، نسبت به ساخت یا تجهیز مدارس مختلفی در سطح کشور از جمله ساخت مدرسه ۴کلاسه در روستای مهنانیکش سیستان و بلوچستان، ساخت ۳ مدرسه ۲ کلاسه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و بازسازی یک مدرسه ۸ کلاسه در ثلاث باباجانی کرمانشاه اقدام کرده است.
مشاور مدیرعامل و رئیس اداره اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، ابراز امیدواری کرد: با استفاده از طرح‌های متنوع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و هم‌افزایی خیرین، چتر حمایت این بانک در امر مسئولیت‌های اجتماعی گسترده‌تر شود.
«علی‌اکبر اسدی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز گفت: برگزاری همایش خیرین کشاورز نشان داد، اقشار مختلف مردم در حوزه خیررسانی و مدرسه‌سازی فعال هستند و لازم است خیرین در سایر حوزه‌ها نیز از محرومان و نیازمندان حمایت کنند.
در پایان مراسم به منظور قدردانی از حمایت و همکاری برای برگزاری این همایش، به رسم یادبود تندیسی به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اهدا شد.