تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1402 - 20:03
کد خبر : 13641

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: حضور پست بانک ایران در روستاها برای رونق کسب و کار مثال زدنی است

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: حضور پست بانک ایران در روستاها برای رونق کسب و کار مثال زدنی است

سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به بازدیدهایی که از مناطق محروم داشته حضور پست بانک در این مناطق  و روستاها را برای رونق کسب و کار مثال زدنی دانست و گفت: این روند علاوه بر ایجاد اشتغال زایی باعث توسعه کشاورزی هم می‌شود.   مرتضوی در گفت و گو

سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به بازدیدهایی که از مناطق محروم داشته حضور پست بانک در این مناطق  و روستاها را برای رونق کسب و کار مثال زدنی دانست و گفت: این روند علاوه بر ایجاد اشتغال زایی باعث توسعه کشاورزی هم می‌شود.

 

مرتضوی در گفت و گو با روزنامه یاران امروز اظهار کرد: در سال جاری پست بانک ایران در صدها روستا شعبه و باجه بانکی روستایی برای رفاه مردم به بهره‌برداری رساند که نشانه همت والای دولت و پست بانک ایران دارد.
مرتضوی یادآور شد: ۷۶ طرح و پروژه پست بانک ایران با اعتباری بالغ بر ۳.۲۹۰.۹۹۵ میلیون ریال در هفته دولت در ۲۲ استان کشور با ایجاد شغل برای ۱۰۸۱ نفر و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و بانک به بهره‌برداری رسید و پست بانک ایران نشان داد در آینده طرح‌های بیشتری را برای روستاها در برنامه دارد.
 وزیر کار تصریح کرد: تاکنون ۵۴ باجه بانکی روستایی با هدف اشتغال زایی برای ۱۰۵ نفر در ۱۹ استان، بهره‌برداری از ۲۱ پروژه تولیدی صنعتی و خدماتی در ۱۱ استان با ایجاد اشتغال برای ۹۷۱ نفر و آغاز به کار شعبه خواف در استان خراسان رضوی با ایجاد اشتغال برای ۵ نفر بخشی از این پروژه ها بوده است‌.
 مرتضوی اضافه کرد: اهداف پست بانک ایران بررسی پتانسیل سرمایه‌گذاری و اشتغال زایی در مناطق کم برخوردار و روستایی است.
 وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه توسعه روستایی به تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس روستاییان منجر می‌شود و به توسعه بیشتر اقتصاد روستا کمک کرده‌ایم، اضافه کرد: هر خدمتی که در روستاها صورت بگیرد باعث شکوفایی کشاورزی دامپروری باغداری و صادرات محصولات به شهرهاست که این برنامه در دولت سیزدهم در حال اجراست و نمونه آن را خدماتی که پست بانک ایران در روستا و مناطق محروم انجام داده است می‌بینیم.