تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مهر 1402 - 15:33
کد خبر : 13099

رکوردشکنی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات ازدواج

رکوردشکنی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات ازدواج

۲۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در شش ماهه اول امسال توسط بانک مسکن پرداخت شد و این بانک توانست به بیش از ۱۱۱ درصد تکالیف قانونی خود عمل کند.به گزارش هیبنا، بانک مسکن از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۱هزار و ۲۴۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۲۲ هزار و ۷۰۱

۲۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در شش ماهه اول امسال توسط بانک مسکن پرداخت شد و این بانک توانست به بیش از ۱۱۱ درصد تکالیف قانونی خود عمل کند.
به گزارش هیبنا، بانک مسکن از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۱هزار و ۲۴۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۲۲ هزار و ۷۰۱ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرده است.

بانک مرکزی از تاریخ ۲۰ خرداد تا ۲۰ شهریور بسته نظارتی تسهیل و تسریع در اعطای تسهیلات ازدواج را به شبکه بانکی ابلاغ کرد که بر اساس این بسته سهم بانک مسکن، پرداخت مبلغ ۹ هزارو ۴۷۵ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در این بازه بود.

بانک مسکن در بازه زمانی مورد نظر توانست با پرداخت ۵۸۷۱ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به ۱۲۶ درصد از تعهدات خود عمل کند.

بر اساس ابلاغ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سهمیه بانک مسکن در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج طی سال جاری، ۳۵ هزار میلیارد ریال تعیین شده که با برنامه ریزی و تمهیدات لازم ارایه تسهیلات به متقاضیان در سال جاری با اولویت در دستور کار بانک قرار دارد.

برچسب ها : ،