تاریخ انتشار : دوشنبه 17 مهر 1402 - 17:02
کد خبر : 13045

بیست و ششمین مدرسه شهدای بانک مسکن افتتاح شد

بیست و ششمین مدرسه شهدای بانک مسکن افتتاح شد

مدرسه سه کلاسه روستای لوزدر علیا در بخش سربند از توابع شهرستان شازند استان مرکزی، با حضور فرماندار شازند، مدیر امور شعب بانک مسکن استان مرکزی و جمعی از مسوولان شهرستان شازند افتتاح شد.به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا؛ در آیین افتتاح مدرسه شهدای بانک مسکن در روستای لوزدر، احمد قدبیگی

مدرسه سه کلاسه روستای لوزدر علیا در بخش سربند از توابع شهرستان شازند استان مرکزی، با حضور فرماندار شازند، مدیر امور شعب بانک مسکن استان مرکزی و جمعی از مسوولان شهرستان شازند افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا؛ در آیین افتتاح مدرسه شهدای بانک مسکن در روستای لوزدر، احمد قدبیگی رییس اداره آموزش و پرورش شهر هندودر با تجلیل از بانک در ساخت مدرسه گفت: افتتاح این مدرسه موجب بهره‌‎مندی دانش‌آموزان این روستا و پنج روستای همجوار از کلاس‌های درس مناسب در روزهای نخست سال تحصیلی شده است.

قدبیگی گفت: با افتتاح این مدرسه، ۴۷ دانش آموز متوسطه دوره اول که پیش از این در مدرسه‌ای قدیمی و غیراستاندارد در حال تحصیل بودند، از کلاس‌های درس استاندارد، با تجهیزات به‌روز و سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب بهره‌مند می‌شوند.

وی خطاب به دانش‌آموزان روستای لوزدر اظهار داشت: امروز مدرسه‌ای خوب و مناسب برای تحصیل شما عزیزان آماده شده و انتظار می‌رود با تمرکز بر مطالعه و کسب علم و معرفت، در پیشرفت کشور سهیم باشید؛ چرا که ایران ما به سرمایه استعدادهای شما نیاز داشته و آینده این کشور از آن شماست.

صید نبی حیدریان مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی، با اشاره به رسالت اصلی این بانک در تامین مالی مسکن اقشار مختلف جامعه، به ویژه دهک‌های کم درآمد کشور گفت: مفتخریم که به عنوان یک بانک توسعه‌ای- تخصصی، به وظیفه اصلی خود عمل و متقاضیان مسکن را با تنوع تسهیلات در بخش‌هایی همچون ساخت، خرید و تعمیر مسکن حمایت مالی کنیم.

وی همچنین افزود: بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی، با اعطای تسهیلات کلان در طرح‌های بزرگ ملی مانند ساخت مسکن مهر ، مقاوم سازی مسکن روستایی، احیای بافت فرسوده شهری و اخیراً طرح نهضت ملی مسکن، در رفع مشکل مسکن آحاد جامعه پیش قدم است.

حیدریان با ابراز خرسندی از ساخت بیست و ششمین مدرسه شهدای بانک مسکن در روستای لوزدر، از دیگر اقدامات بانک در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی مسکن به کمک نقدی برای تجهیز فاز سوم بیمارستان آیت‌ا… خوانساری اراک در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و مجموع این اقدامات را توفیق الهی و موجب افتخار بانک مسکن دانست.

جواد لنجابی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی اقدامات ارزشمند بانک مسکن در تخصیص صحیح منابع قرض‌الحسنه به امور خیریه و عام المنفعه را قابل تقدیر دانست و اظهار امیدواری کرد که دیگر بانک‌ها، موسسات مالی و سازمان‌ها نیز در اقداماتی مشابه، با مشارکت در این امر ارزشمند، علاوه بر کسب رضایت الهی، باعث رضایتمندی عموم مردم شوند.

افتتاح مدرسه اراک ۱۱۲۵۱۵۰۰۱۰/۸/۲۰۲۳ ۵:۰۶:۲۹ PMhttp://hibna.ir/media//Image/2023/10/202310107964146736_Orig.jpghttp://hibna.ir/media//Image/2023/10/202310107964146736_Thum.jpg

در ادامه مراسم، لطف‌ا… پرندین فرماندار شهرستان شازند نیز ضمن تشکر از خیرین حامی ساخت مدارس به ویژه بانک مسکن، برای تمامی کارکنان بانک در همه سطوح آرزوی موفقیت کرد.

در پایان مراسم، هدایای بانک مسکن شامل لوازم‌التحریر و کوله پشتی به تمام دانش آموزان مدرسه اهدا شد.

پیش از مراسم افتتاح این مدرسه نیز مسوولان استانی و محلی ‌بر مزار شهید روستای لوزدر، شهید محمدعلی آجرلو حضور یافته و با قرائت فاتحه و نثار شاخه‌های گل بر مزار این شهید، با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.

مدرسه سه کلاسه شهدای بانک مسکن روستای لوزدر با زیربنای آموزشی ۴۱۳ متر مربع و یک آزمایشگاه، در مقطع متوسطه اول، در زمینی به مساحت ۱۰۱۶ متر مربع در ۶۵ کیلومتری جنوب غربی استان مرکزی بنا شده که بخشی از هزینه ساخت آن توسط بانک مسکن تامین مالی شده است.

بانک مسکن به منظور حمایت از تحصیل فرزندان این مرز و بوم در مناطق محروم و کم برخوردار، از محل منابع قرض الحسنه خود از سال ۱۳۸۷ تاکنون، در ساخت ۲۷ باب مدرسه با نام مدارس «شهدای بانک مسکن» در سطح کشور مشارکت داشته که در مهرماه امسال سه مدرسه شهدای بانک مسکن به بهره‌برداری رسید.

افتتاح مدرسه اراک ۶۰۰۸۰۰۱۰/۸/۲۰۲۳ ۵:۱۶:۰۶ PMhttp://hibna.ir/media//Image/2023/10/202310107017052374_Orig.jpghttp://hibna.ir/media//Image/2023/10/202310107017052374_Thum.jpg

افتتاح مدرسه اراک

برچسب ها : ،