تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 مرداد 1402 - 11:34
کد خبر : 11779

پست بانک ایران از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بانک عامل فروش ارز اربعین معرفی شد

پست بانک ایران از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بانک عامل فروش ارز اربعین معرفی شد

 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه ای  جزئیات و تمهیدات عرضه ارز اربعین حسینی از طریق پنج بانک عامل  منتخب ملی ایران، صادرات، تجارت، سپه و پست‌بانک در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک مرکزی، شرایط دریافت و بانک های عامل توزیع کننده ارز اربعین به

 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه ای  جزئیات و تمهیدات عرضه ارز اربعین حسینی از طریق پنج بانک عامل  منتخب ملی ایران، صادرات، تجارت، سپه و پست‌بانک در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک مرکزی، شرایط دریافت و بانک های عامل توزیع کننده ارز اربعین به شرح زیر است:
۱ـ فروش ارز (اسکناس) به زائرین به صورت دینار عراق حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار دینار عراق به هر زائر به نرخ فروش اسکناس ETS، که معادل ریالی آن حدود ۶۲ تا ۶۵ میلیون ریال است.
۲ـ فروش ارز به زائرین بالای ۵ سال، از تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۴
۳ـ فروش ارز در بانک‌های منتخب ملی ایران، صادرات، تجارت، سپه و پست‌بانک
۴ـ فروش ارز به زائرین محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.
۵ـ سرپرستان خانوار با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانوار می‌توانند نسبت به خرید ارز اربعین اعضای خانوار خود (همسر و فرزندان) از طریق بانک‌های تعیین‌شده اقدام نمایند.
۶- فروش ارز تنها به زائرانی انجام خواهد شد که در سامانه سماح ثبت‌نام نموده‌اند و مجوز خرید ارز (کد پیگیری مربوط) را دریافت کرده‌اند.
۷- مدارک مورد نیاز برای مراجعه به بانک و دریافت اسکناس دینار عراق، ارایه اصل کارت ملی و گذرنامه (یا برگه تردد اربعین) معتبر زائر است.