تاریخ انتشار : یکشنبه 28 خرداد 1402 - 11:44
کد خبر : 10544

شعبه گالیکش بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گلستان افتتاح شد

شعبه گالیکش بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گلستان افتتاح شد

طی مراسمی هفدهمین شعبه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گلستان با حضور «عیسی امامی» رئیس هیأت مدیره بانک، «علی جوان‌حاذق‌خواه» فرماندار شهرستان گالیکش و مدیر شعب بانک در استان گلستان افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران؛ در این مراسم «عیسی

طی مراسمی هفدهمین شعبه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گلستان با حضور «عیسی امامی» رئیس هیأت مدیره بانک، «علی جوان‌حاذق‌خواه» فرماندار شهرستان گالیکش و مدیر شعب بانک در استان گلستان افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران؛ در این مراسم «عیسی امامی» رئیس هیأت مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تقدیر از حضور پرشور شهروندان گالیکش، بیان‌کرد: مردم تشنه بانکداری اسلامی هستند و امروز بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان یک نهاد پیشرو در بانکداری اسلامی درحال ارائه خدمات بانکی و قرض‌الحسنه به همه مردم است.
وی افزود: اقتصاد اسلامی باید برگرفته از فهم قرآن و احکام اسلام باشد. بانکداری ما در کشور نیازمند اصلاح ساختار است. ما بر این باوریم که اولین مسئله در آبادی و پیشرفت جامعه، موضوع بانکداری است؛ زیرا بانکداری محور اقتصاد و توسعه به ‌شمار می‌رود.
رئیس هیأت مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خاطرنشان ساخت: در تلاش هستیم در آینده‌ای نزدیک مزد خدمت را جایگزین کارمزد و نرخ بانکی کنیم. همچنین برنامه ۵ ساله ما این است که ۵۰ درصد از جمعیت کشور را به جامعه مشتریان این بانک اضافه کنیم.
وی یادآور شد: مردم به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بیش از پیش اعتماد کنند تا بتوانیم وظیفه و مأموریت اصلی خود را در این بانک که کمک به همه مردم و اقشار ضعیف جامعه است، به خوبی انجام دهیم.
در ادامه این مراسم «علی جوان‌حاذق‌خواه» فرماندار شهرستان گالیکش اظهار داشت: توسعه بانکداری اسلامی یکی از اهداف دولت سیزدهم درحوزه اقتصادی است و افزود: مهمترین رویکرد و هدف کلی بانک ترویج سنت پسندیده قرض‌الحسنه برای رفع نیازهای ضروری مردم و حمایت از نیازمندان از طریق پرداخت وام قرض‌الحسنه است.
وی گفت: امروزه جامعه بانکداری نیاز به منابع سپرده‌گذاری شده مردم در بخش‌های مختلف دارد و هر میزان مردم در امور توسعه بانکداری مشارکت داشته ‌باشند، بانک‌ها نیز خدمات بهتر و بیشتری ارائه خواهند داد. شهروندان شریف شهرستان می‌توانند با افتتاح‌ حساب پس‌انداز و جاری و انتقال بخشی از گردش ‌مالی خود به این بانک، از وام‌های قرض‌الحسنه استفاده کنند.
«حاذق‌خواه» خاطرنشان ساخت: تلاش خواهیم‌کرد تا با حمایت‌های همه جانبه خود و سایر دستگاه‌های شهرستان، این بانک را در انجام مأموریت‌های خود همراهی کنیم.
در پایان مراسم «محسن عسکری» مدیر شعب بانک در استان گلستان، راه‌اندازی شعبه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در شهرستان گالیکش را یک گام مهم در رونق فعالیت‌های اقتصادی به ویژه در بخش کشاورزی دانست.
وی خبر داد: این بانک در استان با اعطای ۳۸ هزار فقره وام به ارزش ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان، در سال ۱۴۰۱ رتبه اول شبکه بانکی استان را در بخش پرداخت وام به خود اختصاص داده است.