تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 خرداد 1402 - 11:31
کد خبر : 10501

بانک مسکن بزرگ‌ترین تامین کننده مالی نهضت ملی مسکن است

بانک مسکن بزرگ‌ترین تامین کننده مالی نهضت ملی مسکن است

بانک مسکن بیش از ۸۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای ۲۷ هزار پروژه‌ طرح نهضت ملی مسکن تسهیلات پرداخت کرده است. به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا؛ دکتر علی عسکری سرپرست بانک مسکن در گفت‌وگو با هیبنا به شرح جزییات عملکرد بانک مسکن در تامین مالی نهضت ملی مسکن پرداخت و

بانک مسکن بیش از ۸۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای ۲۷ هزار پروژه‌ طرح نهضت ملی مسکن تسهیلات پرداخت کرده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا؛ دکتر علی عسکری سرپرست بانک مسکن در گفت‌وگو با هیبنا به شرح جزییات عملکرد بانک مسکن در تامین مالی نهضت ملی مسکن پرداخت و گفت: تاکنون بیش از یک‌میلیون نفر در طرح بزرگ نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که ۵۹۸ هزار نفر مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل، افتتاح حساب و مبلغ اولیه‌ را واریز کرده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: بانک مسکن درمجموع ۸۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

به گفته عسکری تاکنون ۲۶ هزار و ۷۵۷ قرارداد ساخت مسکن منعقدشده که شامل ۲۵۱ هزار و ۶۹۲ واحد می‌شود.

سرپرست بانک مسکن خاطرنشان کرد: افراد متقاضی را نهادهای مختلف از سراسر کشور به بانک معرفی کرده‌اند که سعی بر این بوده اولویت رعایت شود، از میان همه‌ داوطلبان ۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر هم به‌صورت خود مالک در طرح نهضت ملی مسکن شرکت کردند که ۷۹ هزار و ۹۵۰ واحد را شامل می‌شود.

دکتر عسکری به شان نظارتی بانک مسکن نیز تاکید و افزود: بانک مسکن سعی می‌کند در ادامه تامین مالی با حفظ شان نظارتی، روی کیفیت و سرعت تولید مسکن در جای‌جای ایران توجه داشته باشد.

برچسب ها : ،