تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 خرداد 1402 - 16:59
کد خبر : 10481

مدیرعامل پست بانک ایران خبر داد؛ رشد ۷۵ درصدی منابع باجه‌های بانکی روستایی در پایان اردیبهشت ماه سال جاری

مدیرعامل پست بانک ایران خبر داد؛ رشد ۷۵ درصدی منابع باجه‌های بانکی روستایی در پایان اردیبهشت ماه سال جاری

مدیرعامل پست بانک ایران از رشد ۷۵ درصدی منابع باجه‌های بانکی روستایی در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: این منابع از ۲۹۹.۴ هزار میلیارد ریال در اردیبهشت سال گذشته به ۵۲۵.۱ هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه سال جاری رسیده است. به گزارش آرمان اقتصادی از

مدیرعامل پست بانک ایران از رشد ۷۵ درصدی منابع باجه‌های بانکی روستایی در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: این منابع از ۲۹۹.۴ هزار میلیارد ریال در اردیبهشت سال گذشته به ۵۲۵.۱ هزار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه سال جاری رسیده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بهزاد شیری با اعلام این خبر افزود: در همین بازه زمانی مانده منابع موثر بانک نیز از ۴۱۳.۷ هزار میلیارد ریال به ۶۷۷.۸ هزار میلیارد ریال افزایش داشته است که رشد۶۴ درصدی را نشان می‌دهد.
وی با تاکید بر اینکه مبلغ تسهیلات پرداختی بانک در همین بازه زمانی ۳۸ درصد رشد کرده است، افزود: این مبلغ از ۱۸.۱ هزار میلیارد ریال به ۲۴.۹ هزار میلیارد ریال در پایان اردیبهشت ماه سال جاری رسیده است.
مدیرعامل بانک ادامه داد:  مبلغ ضمانت‌نامه‌های صادره از ۱۰.۷ هزار میلیارد ریال در اردیبهشت سال گذشته به ۱۲.۴ هزار میلیارد ریال در پایان اردیبهشت سال جاری رسیده است که رشدی ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.
شیری با اشاره به رشد ۳۸ درصدی تعداد خدمات ارزی در پایان اردیبهشت ماه جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ گفت: در همین بازه زمانی مبلغ خدمات  ارزی پست بانک ایران نیز ۷۸ درصد رشد کرده است.
بالاترین مقام اجرایی بانک در پایان با بیان اینکه تعداد تراکنش‎های ابزارهای الکترونیکی بانک از ۲۰۱ به ۲۵۱ میلیون تراکنش ارتقا یافته است، تصریح کرد: مبلغ این تراکنش‌ها نیز از ۷۹۷ هزار میلیارد ریال در پایان اردیبهشت سال گذشته به ۱۲۲۷ هزار میلیارد ریال در پایان اردیبهشت ۱۴۰۲ افزایش پیدا کرده است که رشد ۵۴ درصدی را نشان می‌دهد. 
 

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی