تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 خرداد 1402 - 16:39
کد خبر : 10478

بانک شهر چگونه به بانکی قابل اعتماد تبدیل شد

بانک شهر چگونه به بانکی قابل اعتماد تبدیل شد

با انتشار صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته بانک شهر در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) مشخص شد که این بانک با جلب کامل اعتماد شهروندان و مشتریان شبکه بانکی ضمن تقویت جایگاه خود در شبکه بانکی کشور، در مسیر درست و اصولی بانکداری حرفه ای حرکت می کند. تیم مدیریتی

با انتشار صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته بانک شهر در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) مشخص شد که این بانک با جلب کامل اعتماد شهروندان و مشتریان شبکه بانکی ضمن تقویت جایگاه خود در شبکه بانکی کشور، در مسیر درست و اصولی بانکداری حرفه ای حرکت می کند.

تیم مدیریتی بانک شهر طی یک سال گذشته با برنامه ریزی اصولی، شناخت دقیق ظرفیت ها، دانش و تجربه کارکنان خود ضمن حرکت در راستای سیاست های کلان اقتصادی در زمینه رونق تولید و اشتغال و حمایت از کالای ایرانی، کمک به رشد و آبادانی شهرها و ارائه خدمات برتر بانکی به شهروندان؛ توانست،فصل دیگری از افتخارات برای خود به ارمغان بیاورد.
بانک شهر با گذشت بیش از یک دهه فعالیت، امروز به مرحله پختگی در عملکردها رسیده و موفقیت‌های این بانک در ارزیابی‌های شبکه بانکی، بیانگر همین موضوع است. بانک شهر با افزایش محبوبیت خود در میان شهروندان، فعالان اقتصادی، صاحبان کسبه، تجار و … توانست در سال ۱۴۰۱ در حوزه منابع ریالی رشد چشمگیری داشته باشد و به نسبت سال قبل رشد ۳۵ درصدی را در این حوزه تجربه کند. ریسک تمرکز منابع نیز در این بانک به طور کامل از بین رفته و این مهم دستاورد بسیار ارزشمند در حوزه منابع است.
همچنین با اشاره به اهمیت جایگاه ارزی بانک شهر در شبکه بانکی کشور (قرارگرفتن در میان ۳ بانک برتر کشور در حوزه ارزی) و برتری محسوس آن به نسبت سایر بانک ها در این حوزه، این بانک طی سال گذشته در حوزه ارزی بیش از ۳۰۰ درصد تحقق اهداف بودجه ای را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
با توجه به اینکه املاک مازاد بانک شهر طی سنوات اخیر همواره به عنوان یکی از دغدغه های مهم در صورت های مالی بانک به شمار می آمد اما در سال ۱۴۰۱ اقدامات بزرگ و قابل توجهی نیز در واگذاری املاک مازاد صورت گرفت و اموال مازادی که واگذاری آنان سخت بود با یک برنامه ریزی درست، فرآیند واگذاری آنها در چارچوب قوانین و مقررات انجام و بانک شهر توانست از این محل مبلغ قابل توجهی خلق سود کند . درحال حاضر نیز به اولین بانکی تبدیل شده که مجوز تاسیس و فعالیت صندوق املاک و مستغلات را در شبکه بانکی اخذ کرده است. این صندوق می تواند در سال جاری برای تسریع در فروش املاک بانک موثر باشد و از افزایش مطالبات غیرجاری جلوگیری کند.
کاهش مطالبات غیرجاری را نیز می توان یکی دیگر از دستاوردهای مهم این بانک در سال های اخیر عنوان کرد. با وصول بخش اعظمی از میزان مطالبات معوق غیر جاری در بانک شهر علاوه بر کنترل این مطالبات در مقایسه با حجم تسهیلات اعطایی، شاخص NPL بانک (نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات پرداختی) نیز در وضعیت قابل قبولی قرار گرفته است.
در حوزه کارمزدهای ریالی، در سال ۹۸ مجموع کارمزدهای ریالی بانک ۲۷۸ میلیارد تومان بوده اما درحال حاضر این رقم به ۲ هزار میلیارد تومان رسیده و رشد ۷۰۰درصدی داشته که این روند در کارنامه عملکردی بانک شهر کم سابقه و بی نظیر بوده است.
کاهش نرخ بهره ای پول در بانک شهر یکی دیگر از دستاوردهای مهم این بانک در شبکه بانکی کشور بوده است.در سال ۹۸ این نرخ ۱۸.۲۸ درصد، در سال ۱۴۰۰ به ۱۳.۹ درصد و در پایان سال۱۴۰۱ این رقم به ۱۱.۶۹ درصد رسیده است.
انتشار صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته بانک شهر در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، نیز نشان می دهد؛ این بانک در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۴۰۱.۱۲.۲۹ به ازای هر سهم ۴,۷۳۱ ریال سود محقق کرده، که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۲۵ درصد افزایش داشته است. همچنین بانک شهر با سرمایه ثبت شده ۱۵,۵۷۲,۸۴۱ میلیون ریال طی عملکرد ۱۲ ماهه منتهی به ۱۴۰۱.۱۲.۲۹ مبلغ ۷۳,۶۷۴,۸۹۸ میلیون ریال سود محقق کرده است. درآمد عملیاتی این بانک نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴ درصد رشد داشته است.
رکورد شکنی عرضه اولیه نماد “شهر” (سهام شرکت گروه مالی شهر) در بورس تهران نیز یکی دیگر از اقدامات مهم در بانک شهر بوده است.در عرضه اولیه این نماد، بیش از ۲ میلیون و ۲۲۸ هزار نفر شرکت کردند که در تاریخ عرضه های اولیه بورس طی دو سال و نیم گذشته بی سابقه بوده است.
در پایان تاکید می گردد که پیشرفت و موفقیت در سازمان بزرگ و پیشرو هیچگاه اتفاقی نبوده و بانک شهر نیز با اتکاء به توان مدیریتی مدیران ارشد، دانش و تجربه کارکنان خود توانسته ضمن خلق دستاورد های مهم؛ کارنامه ای درخشان از عملکرد خود در سال ۱۴۰۱ برجای گذارد.

برچسب ها : ،