تاریخ انتشار : شنبه 20 خرداد 1402 - 11:52
کد خبر : 10362

افزایش ۹۱ درصدی پرداخت وام بانک قرض الحسنه مهر ایران/ پرداخت ۱۵ درصد وام‌ها بدون ضامن

افزایش ۹۱ درصدی پرداخت وام بانک قرض الحسنه مهر ایران/ پرداخت ۱۵ درصد وام‌ها بدون ضامن

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به افزایش ۹۱ درصدی پرداخت وام‌های این بانک در سال گذشته، گفت: پرداخت وام بدون ضامن در سال گذشته به ۱۰ درصد رسیده بود و اکنون نزدیک ۱۵ درصد است؛ هدف‌گذاری ما پرداخت ۲۵ تا ۳۰ درصد وام‌ها به‌صورت بدون ضامن و بر مبنای اعتبارسنجی در سال جاری

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به افزایش ۹۱ درصدی پرداخت وام‌های این بانک در سال گذشته، گفت: پرداخت وام بدون ضامن در سال گذشته به ۱۰ درصد رسیده بود و اکنون نزدیک ۱۵ درصد است؛ هدف‌گذاری ما پرداخت ۲۵ تا ۳۰ درصد وام‌ها به‌صورت بدون ضامن و بر مبنای اعتبارسنجی در سال جاری است.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر «سید سعید شمسی‌‌نژاد» مدیرعامل این بانک در بازدید از غرفه وزارت امور اقتصادی و دارایی در پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی در گفت‌وگو با شادا درباره آخرین وضعیت پرداخت وام‌های خرد و بدون ضامن گفت: در یک سال گذشته با توجه به ابلاغ وزارت اقتصاد درباره ارائه خدمات غیرحضوری و اعتبارسنجی، رشد قابل توجهی در این زمینه داشتیم و در حالی که در سال ۱۴۰۰ فقط قریب به ۷۰هزار نفر اعتبارسنجی شده بودند، در سال ۱۴۰۱ برای ۸۰۰ هزار نفر اعتبارسنجی انجام شد.
وی با این توضیح که مقدمه وام بدون ضامن اعتبارسنجی است، ادامه داد: در صورتی که درجه A و B در اعتبارسنجی برای مشتری احراز شود، می‌تواند تا ۱۰۰ میلیون تومان وام بگیرد.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اعلام کرد: آمار پرداخت وام بدون ضامن ما در سال گذشته از صفر به ۱۰ درصد رسید و اکنون نزدیک ۱۵ درصد وام‌ها بدون ضامن پرداخت می‌شود. هدف‌گذاری ما در سال جاری پرداخت ۲۵ تا ۳۰ درصد وام‌ها بدون ضامن و بر مبنای اعتبارسنجی است.
شمسی‌نژاد همچنین درباره افتتاح حساب آنلاین گفت: در سال گذشته میزان افتتاح حساب آنلاین ما زیر ۸ درصد بود و اکنون به ۵۰ درصد رسیده است.
وی افزود: همچنین پرداخت الکترونیکی وام‌ها با سفته و چک الکترونیک و توثیق سهام که کمتر از ۶ درصد بود، به ۳۰ درصد رسید و هدف‌گذاری ما این است که تا پایان سال به ۵۰ درصد برسد.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یادآور شد: در سال گذشته ۲ میلیون و ۲۰۰هزار نفر مشتری به بانک اضافه شد و پرداخت وام از ۶۰ همت سال ۱۴۰۰با ۹۱ درصد افزایش به ۱۱۴ همت رسید.
به گفته وی منابع بانک از ۸۵هزار میلیارد تومان با ۸۳ درصد افزایش به ۱۵۶هزار میلیارد تومان و سود بانک از ۱۸۰۰ میلیارد تومان با ۱۱۴ درصد رشد به ۴۰۵۰ میلیارد تومان رسیده است.