تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 خرداد 1402 - 12:47
کد خبر : 10169

سرپرست بانک توسعه صادرات ایران : خوشنامی بانک را حفظ کنیم

سرپرست بانک توسعه صادرات ایران : خوشنامی بانک را حفظ کنیم

سرپرست بانک توسعه صادرات ایران گفت: از بدو تاسیس، سرمایه بانک توسعه صادرات، خوشنامی بوده است و این امتیاز ویژه را باید حفظ و نگهداری کرد. به گزارش اگزیم نیوز، محمدجعفر مزده درهمایش سراسری مدیران بانک که با عنوان ” اولویت ها، سیاستها و ارزیابی عملکرد” برگزار شد، تاکید کرد: در راستای تحقق شعار سال

سرپرست بانک توسعه صادرات ایران گفت: از بدو تاسیس، سرمایه بانک توسعه صادرات، خوشنامی بوده است و این امتیاز ویژه را باید حفظ و نگهداری کرد.

به گزارش اگزیم نیوز، محمدجعفر مزده درهمایش سراسری مدیران بانک که با عنوان ” اولویت ها، سیاستها و ارزیابی عملکرد” برگزار شد، تاکید کرد: در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۲ و فرمایشات مقام معظم رهبری، بازنگری در برخی سیاست ها و رویه ها اهمیت بسزایی دارد و اگر رویه ای نیاز به تغییر داشت اصلاح می شود.
به گفته وی، بانک توسعه صادرات ایران نیز باید برحسب وظیفه ذاتی در حوزه حمایت از صادرکنندگان، برای ورود ارز به کشور به منظور مهار تورم، تلاش مضاعف نماید.
مزده با اشاره به اینکه در ۱۵ سال اخیر منابع ریالی نقدی جدیدی به عنوان سرمایه به بانک وارد نشده است، گفت: مدیران بانک کمبود منابع را طی این مدت مدیریت کرده اند و این موضوع تداوم خواهد داشت.
وی، راهکارهای تجهیز منابع را جذب سپرده و فعال تر شدن گردش حساب مشتری، پیش دریافت ها، صدور اوراق سپرده سرمایه گذاری، وصول مطالبات و اخذ سپرده از صندوق توسعه ملی ذکر کرد.
سرپرست بانک توسعه صادرات ایران با تاکید بر ضرورت حفظ مشتری های قدیمی و بزرگ اظهار داشت: واحدهای جدید کوچک و متوسط تولیدی/صادراتی را نیز باید بیش از پیش مدنظر قرار داد.
سرپرست بانک توسعه صادرات ایران با اشاره به تکالیف پیش بینی شده بعنوان وظایف قانونی درسال ۱۴۰۲، گفت : تکالیف ما در راستای تسهیلات ازدواج، فرزندآوری، جهش مسکن و کمک به تولیدات دانش بنیان در سال ۱۴۰۱ انجام شده است و این تکالیف برای سال ۱۴۰۲ نیز باید با جدیت پیگیری و انجام شود.
مزده ادامه داد : یکی از اهداف جلسه، تصمیم گیری درخصوص سیاست های اعتباری در بخش های مختلف از جمله تخصیص منابع به واحدهای کوچک و متوسط ، دانش بنیان و تکالیف بودجه ای (تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و مسکن) تعیین شده است.
سرپرست بانک توسعه صادرات ایران، ضمن تاکید بر اهمیت نظارت بر مصرف تسهیلات، گفت: “وصول مطالبات” با پیگیری مستمر و موثر محقق خواهد شد.
وی خواستار تلاش مضاعف در حوزه طرح تحول دیجیتال و سرعت بخشیدن به افزایش ارایه خدمات غیرحضوری در این حوزه شد.
سرپرست بانک توسعه صادرات ایران تصریح کرد: هریک از روسای شعب و مدیران بانک با دقت در انجام وظایف خود می توانند، بانک را در انجام وظایف ذاتی و قانونی یاری کنند.
ضمناً از تلاش های واحدهای مختلف بانک در برگزاری همایش شعب، مدیریت های امور شعب ، منابع انسانی و پشتیبانی ، حراست ، روابط عمومی و سایر واحد ها تقدیر کرد.
همایش یک روزه سراسری مدیران بانک توسعه صادرات ایران با حضور مدیران و روسای شعب سراسر کشور در تهران برگزار شد.

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی