تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اردیبهشت 1402 - 12:49
کد خبر : 9613

رشد ۲۰ درصدی پرداخت وام ازدواج از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

رشد ۲۰ درصدی پرداخت وام ازدواج از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

وام‌های ازدواج پرداخت شده از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته، بیش از ۲۰ درصد رشد کرده است. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، ازدواج جوانان و افزایش جمعیت جوان کشور همواره از جمله تأکیدات مقام معظم رهبری (مد

وام‌های ازدواج پرداخت شده از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته، بیش از ۲۰ درصد رشد کرده است.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، ازدواج جوانان و افزایش جمعیت جوان کشور همواره از جمله تأکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بوده است.
دولت مردمی نیز برنامه‌های مختلفی را برای تسهیل ازدواج و فرزندآوری جوانان اجرایی کرده‌اند. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران که اصلی‌ترین نهاد متولی قرض‌الحسنه در کشور به شمار می‌رود، در همین راستا تلاش کرده در عرصه حمایت از ازدواج جوانان، گام‌هایی مؤثر بردارد.
بر همین اساس این بانک در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۶هزار فقره وام ازدواج پرداخت کرده که ارزش وام‌های پرداخت شده از ۴۹هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال فراتر می‌رود.
مبلغ وام‌های ازدواج پرداخت شده از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۴۰۰ بیش از ۴۱هزار میلیارد ریال بود. این بدان معناست که پرداخت وام ازدواج توسط بانک در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ رشدی بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرده است.