تاریخ انتشار : سه شنبه 5 اردیبهشت 1402 - 15:00
کد خبر : 9346

سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت

سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت

به پیشنهاد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و در راستای سیاست‌های دولت مردمی و با پیگیری‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی و حمایت بانک مرکزی، سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه برای اشخاص حقیقی با ۵۰ درصد افزایش به ۳۰۰ میلیون تومان رسید. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر

به پیشنهاد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و در راستای سیاست‌های دولت مردمی و با پیگیری‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی و حمایت بانک مرکزی، سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه برای اشخاص حقیقی با ۵۰ درصد افزایش به ۳۰۰ میلیون تومان رسید.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه برای اشخاص حقیقی به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.
همچنین این عدد برای اشخاص حقوقی (کسب‌وکارهای خرد و دانش‌بنیان) به ۷۵۰ میلیون تومان رسیده است.
گفتنی است سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه برای اشخاص حقیقی در سال ۱۴۰۰ فقط ۵۰ میلیون تومان بود که با پیشنهاد و پیگیری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و با تصویب بانک مرکزی به ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ افزایش یافت.
این بانک همچنین در راستای رفع نیازهای مشتریان خود، با دریافت مجوز از بانک مرکزی، برای نخستین بار وام قرض‌الحسنه اشخاص حقوقی را با محوریت شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته پرداخت کرد. سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه اشخاص حقوقی در سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان بود که با پیگیری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و دریافت مجوز از بانک مرکزی به ۷۵۰ میلیون تومان در سال جاری افزایش یافت.افزایش سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه به پیشنهاد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و با تصویب کمیسیون پولی و اعتباری بانک مرکزی صورت گرفته است. این اقدام در راستای سیاست‌های دولت مردمی و با پیگیری‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی و حمایت بانک مرکزی انجام شده است. بر همین اساس سقف وام قرض‌الحسنه برای اشخاص حقیقی از سال ۱۴۰۰ تا کنون ۶ برابر شده که می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی، حمایت از تولید داخلی و افزایش قدرت خرید مردم داشته باشد.