تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردین 1402 - 16:46
کد خبر : 9243

رشد ۱۳۷درصدی پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بانک پارسیان در سال ۱۴۰۱

رشد ۱۳۷درصدی پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بانک پارسیان در سال ۱۴۰۱

بانک‌ پارسیان در سالی که گذشت بیش از ۴۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در بخش‌های مختلف ازدواج، فرزند آوری، اشتغال، ودیعه مسکن، درمان و ضروری پرداخت کرده است که نسبت به سال۱۴۰۰ میزان پرداخت تسهیلات ۱۳۷درصد رشد داشته است. این بانک در راستای عمل به بندهای تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ و همگامی باسیاست‌های

بانک‌ پارسیان در سالی که گذشت بیش از ۴۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در بخش‌های مختلف ازدواج، فرزند آوری، اشتغال، ودیعه مسکن، درمان و ضروری پرداخت کرده است که نسبت به سال۱۴۰۰ میزان پرداخت تسهیلات ۱۳۷درصد رشد داشته است.

این بانک در راستای عمل به بندهای تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ و همگامی باسیاست‌های دولت در پرداخت تسهیلات تکلیفی طی سال ۱۴۰۱، به‌منظور اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بالغ‌بر ۱۸،۳۲۸ فقره وام فرزند آوری به مبلغ ۶،۹۳۸ میلیارد ریال و در راستای تحکیم بنیان خانواده و کمک به تشکیل آن و تسهیل ازدواج جوانان، ۱۲،۵۷۲ فقره وام ازدواج به مبلغ ۱۶،۹۳۱میلیارد ریال از طریق صندوق قرض الحسنه بانک به متقاضیان پرداخت کرده است.
همچنین با توجه به اهمیت توسعه اشتغال‌ و کاهش نرخ بیکاری در روستاها و مناطق کم برخوردار و ایجاد اشتغال پایدار در بخش روستایی و عشایری در مدت یادشده این بانک بالغ‌بر۲۸،۰۲۵ فقره تسهیلات اشتغال‌زایی بنیاد برکت به مبلغ ۱۹،۰۸۲ میلیارد ریال به مشمولان طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ارائه داده است.
ضمناً این بانک در جهت توسعه عدالت اجتماعی و ارتقای رفاه و امنیت اقتصادی اقشار جامعه و عمل به وظیفه مسئولیت‌های اجتماعی خود و توانمندسازی افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در این مدت، تعداد ۴،۱۲۴ وام قرض‌الحسنه اشتغال بالغ‌بر۳،۸۶۱ میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی پرداخت کرده است.
همچنین بانک پارسیان به‌منظور کمک به مستأجران، تأمین نیازهای ضروری و درمان نیازمندان در سال ۱۴۰۱ تعداد ۴،۷۹۶ فقره تسهیلات به ارزش ۱،۳۷۹ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرده است.
گفتنی است؛ توسعه و تعمیق اشتغال در مناطق روستایی و ایجاد فرصت‌های شغلی مولد، محرومیت‌زدایی و کمک به ارتقای عدالت اجتماعی، توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زائی به‌ویژه در نواحی روستایی و کمتر برخوردار، ازجمله راهبردها و سیاست‌های بانک پارسیان در عرصه اقتصاد کشور است.
علاوه بر این، این بانک با انجام اقدامات بهبوددهنده شاخص‌های کارایی، نوآوری و بهره‌وری، رشد مقرر را به‌صورت متوازن در ابعاد مختلف دنبال می‌کند و کماکان با حمایت از واحدهای تولیدی و تأمین مالی صنایع و رفع نیازهای تسهیلاتی خرد مشتریان در نظام بانکی و اقتصاد کشور اثرگذار است.