تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مرداد 1401 - 17:42
کد خبر : 921

رشد بیش از دو برابری پرداخت تسهیلات گلخانه ای در بانک کشاورزی

رشد بیش از دو برابری پرداخت تسهیلات گلخانه ای در بانک کشاورزی

بانک کشاورزی در ۴ ماهه نخست  سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات کشت گلخانه ای پرداخت کرده که نسبت به همین مقطع در سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است. به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، شعب این بانک در سراسر کشور از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان تیرماه در

بانک کشاورزی در ۴ ماهه نخست  سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات کشت گلخانه ای پرداخت کرده که نسبت به همین مقطع در سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، شعب این بانک در سراسر کشور از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان تیرماه در مجموع ۱۱۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات برای احداث، توسعه و تجهیز ۲۳۲۸ واحد گلخانه پرداخت کردند.

بر اساس این گزارش، تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی در حمایت از کشت های گلخانه ای تا پایان تیرماه سال جاری نسبت به همین مقطع در سال گذشته از نظر مبلغ پرداختی بیش از ۱۰۰ درصد و از لحاظ تعداد تسهیلات ۸۸ درصد رشد داشته است.

این گزارش می افزاید، توسعه ی کشت های گلخانه ای راهکاری موثر در مدیریت منابع آب ، خاک و انرژی، کنترل شرایط نامساعد اقلیمی و افزایش راندمان تولید در واحد سطح است و علاوه بر بهبود کیفیت و بازارپسندی محصولات کشاورزی در بازارهای داخلی و خارجی، نقش کلیدی در تامین امنیت غذایی کشور دارد.

شایان ذکر است، پرداخت تسهیلات کشت گلخانه ای جزو اولویت های اعتباری بانک کشاورزی است و با نرخ ترجیحی پرداخت می شود.