تاریخ انتشار : دوشنبه 21 فروردین 1402 - 17:53
کد خبر : 9092

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی وام‌های بدون ضامن در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی وام‌های بدون ضامن در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

در حالی که سال ۱۴۰۰ حدود ۴.۶ درصد وام‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بدون ضامن پرداخت شده، این عدد در سال ۱۴۰۱ به حدود ۱۰ درصد رسیده است. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، نسبت تعداد وام‌های بدون ضامن نسبت به کل وام‌های پرداخت شده از سوی

در حالی که سال ۱۴۰۰ حدود ۴.۶ درصد وام‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بدون ضامن پرداخت شده، این عدد در سال ۱۴۰۱ به حدود ۱۰ درصد رسیده است.
به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، نسبت تعداد وام‌های بدون ضامن نسبت به کل وام‌های پرداخت شده از سوی این بانک به ۱۰ درصد رسیده است.
این در حالی است که نسبت یاد شده در سال ۱۴۰۰ حدود ۴.۶ درصد بود و در سال گذشته شاهد رشدی بیش از ۲ برابری در این شاخص بودیم که نشان از گسترش پرداخت وام‌های بدون ضامن توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دارد.
گفتنی است بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در همراهی با سیاست‌های دولت مردمی، یکی از نخستین بانک‌هایی بود که به سامانه «ستاره» وزارت امور اقتصادی و دارایی پیوست. این بانک همچنین سامانه اعتبارسنجی خود به‌عنوان «ضِمان» را راه‌اندازی کرده است و با اقداماتی از این دست موفق شده به یکی از بانک‌های پیشرو کشور در پرداخت وام‌های بدون ضامن تبدیل شود.