اقتصاد کلان

استقبال از پیشنهادهای ایران در اجلاس ACG۲۰۱۷


اجلاس شرکت های سپرده گذاری جهان (WFC) همزمان با مجمع عمومی گروه شرکت های سپرده گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه در هنگ کنگ برگزار شد که نمایندگان شرکت سپرده گذاری در این اجلاس حضور یافتند و رایزنی هایی را برای توسعه همکاری ها با نمایدگان یورو کلیر (Euroclear) و شرکت های سپرده گذاری روسیه، تایوان و کره جنوبی انجام دادند.

پیشنهادهای ایران در حوزه شفافیت مالی و تبدیل ACG به یک سازمان مهم بین المللی در بیست و یکمین اجلاس گروه شرکت های سپرده گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه مورد استقبال اعضا قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  سمات، اجلاس سالیانه ACG2017 در هنگ کنگ برگزار شد و محمدرضا محسنی برای نخستین بار به عنوان عضو کمیته اجرایی این نهاد بین المللی در جلسات این گروه شرکت کرد و با حمایت ایران، پاکستان به عنوان نایب رییس هیات مدیره برگزیده شد.

در این اجلاس مدیرعامل سمات گزارش جامعی از نحوه برگزاری بیستمین مجمع عمومی شرکت های سپرده گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه (ACG20) در تهران و نتایج و دستاوردهای آن را برای حاضران تشریح کرد و خواستار ایجاد شفافیت بیشتر در نحوه هزینه کرد و درآمدهای ACG شد که این پیشنهادها، مورد استقبال اعضا قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، تبدیل گروه شرکت های سپرده گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه به یک سازمان مهم بین المللی برای افزایش فعالیت هایش در بازارهای مالی جهان، مهم ترین مصوبه اجلاس این نهاد بین المللی بود که پیشنهادهای ایران در کمیته اجرایی درباره انعقاد معاهده چند جانبه و تایید ACG از سوی حکومت ها و پارلمان های کشورهای عضو مورد توجه اعضا قرار گرفت.

همچنین محسنی مدیر عامل و حسین فهیمی رییس هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی در حاشیه این اجلاس، جلسات جداگانه ای را با اعضای کمیته اجرایی ACG برگزار کردند تا این بتواند فعالیت های بین المللی خود را با اعضای این گروه افزایش دهد.

اجلاس شرکت های سپرده گذاری جهان (WFC) نیز همزمان با مجمع عمومی گروه شرکت های سپرده گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه در هنگ کنگ برگزار شد که نمایندگان شرکت سپرده گذاری در این اجلاس حضور یافتند و رایزنی هایی را برای توسعه همکاری ها با نمایدگان یورو کلیر (Euroclear) و شرکت های سپرده گذاری روسیه، تایوان و کره جنوبی انجام دادند.

 

شرکت سپرده گذاری مرکزی سال گذشته در اجلاس ACG2016 که به میزبانی تهران برگزار شد، با کسب اکثریت آراء به عضویت کمیته اجرایی شرکت های سپرده گذاری آسیا و اقیانوسیه درآمد.

Source link

قالب وردپرس

کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا