تاریخ انتشار : سه شنبه 16 اسفند 1401 - 13:45
کد خبر : 8431

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی: توسعه بانکداری الکترونیک، از اولویت‌های بانک کشاورزی است

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی:  توسعه بانکداری الکترونیک، از اولویت‌های بانک کشاورزی است

وهب متقی‌نیا رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی با اشاره به این که توسعه بانکداری الکترونیک، از اولویت‌های بانک کشاورزی است، اظهار داشت: در بحث مردمی‌سازی یارانه‌ها، بانک کشاورزی این رسالت را در قالب دامدار کارت، سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی و کارت‌های نهاده به انجام رسانده و تا به امروز نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد

وهب متقی‌نیا رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی با اشاره به این که توسعه بانکداری الکترونیک، از اولویت‌های بانک کشاورزی است، اظهار داشت: در بحث مردمی‌سازی یارانه‌ها، بانک کشاورزی این رسالت را در قالب دامدار کارت، سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی و کارت‌های نهاده به انجام رسانده و تا به امروز نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در این قالب به کشاورزان و دامداران پرداخت کرده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، متقی نیا در حاشیه برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی استان قزوین در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب گفت: رسالت بانک کشاورزی، تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور و سیاست بانک کشاورزی، تامین مالی بخش کشاورزی در محدوده رعایت دستورالعمل های مقام ناظر پولی و بانکی است؛ بنابراین با یک برنامه مشخص و مدون حرکت خواهیم کرد.

 وی افزود: در سال جاری در راستای حمایت از کشاورزان حدود یک میلیون فقره تسهیلات پرداخت شده که بیش از ۹۰۰ هزار فقره تسهیلات خرد بوده است.

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی با اشاره به رشد تسهیلات پرداختی این بانک در تمام زیربخش ها در سال جاری، تداوم پرداخت موفق تسهیلات تکلیفی مردمی سازی یارانه ها و بند الف تبصره ۱۸ و نیز ادامه روند مطلوب عاملیت خرید تضمینی گندم را از اولویت برنامه های این بانک برای سال آینده عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در سال جاری برای مساعدت با کشاورزانی که توانایی بازپرداخت تسهیلات را در موعد مقرر نداشتند طرح های مختلفی از جمله جشنواره عید تا عید برگزار شده است که بر اساس آن تا پایان سال، کشاورزانی که تسهیلات خود را تسویه کنند می توانند تا ۱۰۰ درصد مبلغ تسهیلات پیشین، تسهیلات جدید دریافت کنند، مضافا آن که جریمه دیرکرد نیز مشمول بخشودگی است.

متقی نیا خاطرنشان کرد: برای تکمیل سبد خدمات و محصولات بانکی و تامین رضایت مشتریان، طرح های جدید مالی و اعتباری تدوین شده است که به زودی رونمایی خواهد شد.