تاریخ انتشار : سه شنبه 13 دی 1401 - 17:48
کد خبر : 6569

نشست کمیته تحول دیجیتال بانک کشاورزی برگزار شد

نشست کمیته تحول دیجیتال بانک کشاورزی برگزار شد

جلسه کمیته تحول دیجیتال بانک کشاورزی با حضور دکتر قربان اسکندری مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی در ساختمان مرکزی این بانک برگزار و طی آن پروژه های عملیاتی و مطالعاتی بانک کشاورزی در راستای نقشه راه تحول دیجیتال این بانک، معرفی و بررسی شد. به گزارش پایگاه خبری آرمان

جلسه کمیته تحول دیجیتال بانک کشاورزی با حضور دکتر قربان اسکندری مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی در ساختمان مرکزی این بانک برگزار و طی آن پروژه های عملیاتی و مطالعاتی بانک کشاورزی در راستای نقشه راه تحول دیجیتال این بانک، معرفی و بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، در این نشست که با حضور اعضای کارگروه تحول دیجیتال وزارت امور اقتصادی و دارایی، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و هیات عامل بانک، مدیران و کارشناسان پروژه های تحول دیجیتال بانک و نمایندگان شرکت گسترش فناوری های نوین برگزار شد، اسکندری ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در زمینه تدوین نقشه راه طرح تحول دیجیتال در بانک کشاورزی، اظهار داشت: در این مرحله از طرح سعی داریم با شناسایی و بررسی پروژه های اولویت دار بانک، برای اجرای هرچه بهتر آن ها در کوتاه ترین زمان، گام های مثبتی در مسیر پیشرفت بانک کشاورزی برداشته شود.

بر اساس این گزارش، فرشید فرخ نژاد مدیرعامل بانک کشاورزی نیز طی سخنانی با تاکید بر اهمیت و اثرگذاری بالای اجرای طرح تحول دیجیتال در افزایش سهم از بازار بانک و رضایت مشتریان، تصریح کرد: مراحل اجرای طرح تحول دیجیتال در بانک کشاورزی به خوبی انجام شده و پروژه های ارزشمندی در قالب این طرح تعریف شده است که امیدواریم با راهنمایی مسئولان و کارشناسان وزارت امور اقتصادی و دارایی بتوانیم در مرحله اجرا نیز به موفقیت های قابل قبولی دست یابیم.

این گزارش می افزاید: طرح تحول دیجیتال بانک کشاورزی درمهرماه سال ۱۳۹۸ آغاز و نقشه راه این طرح در شهریور ۱۴۰۰ به تایید وزارت امور اقتصادی و دارایی رسید.  بر اساس نقشه راه طرح تحول دیجیتال بانک کشاورزی ۲۷ پروژه برای اجرا در مدت سه سال تعریف شده است که تاکنون ۷ پروژه زیرساختی  بر اساس اولویت عملیاتی شده و الباقی نیز در مراحل مختلف پیشرفت کار قرار دارند.

شایان ذکر است پروژه هایی چون ایجاد پیام رسان مهر، طراحی و توسعه پلتفرم تجارت الکترونیک محصولات کشاورزی، بازنگری در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، پروژه احراز هویت غیرحضوری، پیاده سازی فرآیندها و سرویس ها با بهره گیری از BPMS، پروژه حاکمیت داده، هوش تجاری، طراحی و توسعه نظام توسعه محصول در بانک، پروژه طراحی و توسعه نظام اطلاع رسانی لحظه ای از وضعیت بازار و قیمت محصولات کشاورزی، از جمله پروژه های عملیاتی تعریف شده در نقشه راه طرح تحول دیجیتال بانک کشاورزی هستند.

این گزارش می افزاید: علاوه بر پروژه های عملیاتی، طرح های مطالعاتی ازجمله بازنگری در برنامه راهبردی کسب و کار، تدوین راهبردهای تحول شعب و تعیین انواع آن، طراحی شعب فیجیتال، ژئو مارکتینگ، طراحی سازوکارهای فعالسازی اکوسیستم دیجیتال، به روزرسانی خدمات و محصولات بانکداری دیجیتال و … نیز در قالب طرح تحول دیجیتال بانک کشاورزی تعریف شده اند و در دست اجرا قرار دارند.