تاریخ انتشار : سه شنبه 22 آذر 1401 - 21:15
کد خبر : 6055

طرح بخشودگی جرایم تاخیر همزمان با به روز رسانی اقساط تسهیلات مشتریان پست بانک ایران تا ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ اجرا می شود

طرح بخشودگی جرایم تاخیر همزمان با به روز رسانی اقساط تسهیلات مشتریان پست بانک ایران تا ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ اجرا می شود

هیات مدیره پست بانک ایران ، با اجرای طرح بخشودگی جرایم تاخیر همزمان با به روز رسانی اقساط تسهیلات مشتریان بانک  تا ۱۵ بهمن ماه سال ۱۴۰۱، موافقت کرد.   به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس این طرح، تمامی مشتریانی که تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ دارای اقساط پرداخت

هیات مدیره پست بانک ایران ، با اجرای طرح بخشودگی جرایم تاخیر همزمان با به روز رسانی اقساط تسهیلات مشتریان بانک  تا ۱۵ بهمن ماه سال ۱۴۰۱، موافقت کرد.  

به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس این طرح، تمامی مشتریانی که تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ دارای اقساط پرداخت نشده در طبقه غیر جاری باشند، می توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک و با به روز رسانی اقساط از بخشودگی جرائم تاخیر تادیه (۶ درصد) بهره مند شوند.
بر اساس این طرح، تمامی پرونده های تسهیلاتی که مبلغ اصل تسهیلات پرداختی یک میلیارد ریال و کمتر از آن باشد مشمول طرح خواهند بود. 
گفتنی است: این طرح در راستای کنترل و کاهش مطالبات غیر جاری، ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به اقشار آسیب پذیر، کمک به واحدهای تولیدی و رونق چرخه اقتصادی کشور و همچنین جلوگیری از انتقال مطالبات به طبقات بالاتر و تحمیل هزینه های مضاعف به مشتریان و بانک ، به هیات مدیره پست بانک ایران پیشنهاد شده و مورد تصویب قرار گرفت.
بنابر این گزارش، وام های قرض الحسنه و تسهیلات پرداختی از محل منابع صندوق توسعه ملی و اشتغال پایدار مشمول طرح مذکور نمی باشند.