تاریخ انتشار : شنبه 19 آذر 1401 - 23:44
کد خبر : 5977

۱۲هزار فقره وام قرض الحسنه در خراسان شمالی پرداخت شد

۱۲هزار فقره وام قرض الحسنه در خراسان شمالی پرداخت شد

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ هزار و ۶۸۷ فقره وام به متقاضیان در استان پرداخت شده است. همچنین از سوی بانک در استان ۸۶ فقره وام به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به ارزش ۸۱ میلیارد ریال و ۳۰ فقره وام

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ هزار و ۶۸۷ فقره وام به متقاضیان در استان پرداخت شده است. همچنین از سوی بانک در استان ۸۶ فقره وام به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به ارزش ۸۱ میلیارد ریال و ۳۰ فقره وام به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی به مبلغ ۲۶ میلیارد ریال پرداخت شده است.
به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، «علی خیاطی» با بیان اینکه منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان خراسان شمالی در پایان سال ۱۴۰۰ مبلغ ۷۳۷۷ میلیارد ریال بوده، گفت: این رقم از ابتدای امسال تا کنون ۵۰ درصد رشد داشته و به مبلغ ۱۱هزار و ۲۰ میلیارد ریال رسیده است.
وی خاطرنشان ساخت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ هزار و ۶۸۷ فقره وام به متقاضیان در استان پرداخت شده است. همچنین از سوی بانک در استان ۸۶ فقره وام به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به ارزش ۸۱ میلیارد ریال و ۳۰ فقره وام به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی به مبلغ ۲۶ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان خراسان شمالی با بیان اینکه عملکرد استان از لحاظ بانکداری الکترونیکی نسبت به میانگین کشوری در وضعیت مطلوبی قرار دارد، تأکید کرد: از ابتدای امسال در این استان تعداد ۱۱ هزار و ۶۰۵ فقره افتتاح حساب آنلاین و تعداد ۱۷۰۰ فقره درخواست وام آنلاین به ثبت رسیده است.
کارنامه درخشان بانک در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در استان خراسان شمالی
خیاطی اظهار داشت: در استان اقداماتی در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی داشتیم؛ به‌طور مثال در زمینه پیشگیری، درمان و کنترل بیماری کووید-۱۹ در طرح شهید قاسم سلیمانی مشارکت داشتیم و در مجموع بیش از ۲۶۴ قلم تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا به ارزش بیش از ۷ میلیارد ریال به مراکز بهداشتی و درمانی استان خراسان شمالی اهدا شد.
وی ادامه داد: همچنین تعداد ۳ عدد دستگاه اکسیژن‌ساز به بیمارستان پورسینا در شهرستان مانه و سملقان، درمانگاه خاتم‌الانبیا بجنورد و مؤسسه درمانی خیریه انصار اسفراین نیز اهدا شد.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان خراسان شمالی گفت: این بانک در استان خراسان شمالی کارنامه درخشانی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی دارد؛ به نحوی که ۱۳ فقره وام به مبلغ ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به زندانی‌های خراسان شمالی، ۳۰ فقره وام به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به همیاران مهر و ۱۲۱۶ فقره وام بدون ضامن به ارزش ۴۰۵ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
پرداخت ۳۲۰ وام ازدواج و ۴۲۰ وام فرزندآوری
خیاطی خاطرنشان ساخت: از ابتدای امسال تا کنون در استان ۳۲۰ فقره وام ازدواج به ارزش ۴۴۵ میلیارد ریال و تعداد ۴۲۰ فقره وام فرزندآوری به ارزش ۱۵۷ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی، فعالیت اکثر مردم استان دامپروری و کشاورزی است. بر این اساس استان به نوعی، قطب کشاورزی و دامپروری شرق کشور شناخته می‌شود که در این راستا و برای حمایت از این بخش، نسبت به پرداخت وام رأسی به کشاورزان و دامداران اقدام شده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان خراسان شمالی گفت: موفق‌ترین طرح‌های بانک طرح کالاکارت و مهریار است که امیداوریم با اجرای طرح مهریار بتوانیم نفوذ بانک را در میان مشتریان بیشتر کنیم که این امر موجب جذب منابع جدید و رشد چشمگیر تعداد مشتریان و استفاده از خدمات بانک به‌خصوص بانکداری الکترونیک در میان اقشار مختلف جامعه می‌شود.
خیاطی عنوان کرد: با توجه به اینکه بافت جمعیتی استان اکثراً کشاورز، دامدار و مشاغل با درآمد فصلی است، پیشنهاد می‌شود طرح حمایتی رأسی برای این جامعه هدف تدوین شود. به‌عنوان مثال در قبال تودیع مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال، وام رأسی ۶ تا ۱۲ماهه به میزان یک میلیارد ریال پس از یک یا دو ماه از تودیع مبلغ، پرداخت و در انتهای قرارداد یا پس از یک ماه از پایان قرارداد، مبلغ تودیعی آزاد شود.
وی اظهار داشت: با توجه به رشد چشمگیر بانک در سال‌های۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، رشد قابل توجه منابع قرض‌الحسنه در شبکه بانکی کشور و حضور فعال بانک‌ها به‌عنوان رقیب در ارائه وام‌های قرض‌‌الحسنه در آیند‌ه‌ای نزدیک برای بانک چالش بزرگی خواهد بود.
گفتنی است بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان خراسان شمالی دارای ۶ شعبه و یک باجه است. تعداد کل مشتریان بانک در استان ۲۲۶هزار نفر است. همچنین از ابتدای امسال تا کنون ۵۷ هزار و ۸۷۶ فقره حساب جدید در شعب استان افتتاح شده است.