تاریخ انتشار : سه شنبه 8 آذر 1401 - 13:22
کد خبر : 5702

رویکرد حمایتی بانک پارسیان از سهامداران؛ سهام بانک پارسیان در قیمت ۲۰۰ تومان بیمه شد

رویکرد حمایتی بانک پارسیان از سهامداران؛ سهام بانک پارسیان در قیمت ۲۰۰ تومان بیمه شد

بانک پارسیان در راستای حمایت از سهامداران، از طریق صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان سهامش را در قیمت ۲۰۰ تومان به مدت یکسال بیمه کرد. بر اساس این گزارش؛ صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان از روز سه‌شنبه مورخ ۸ آذر ۱۴۰۱ اقدام به عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک پارسیان در نماد «هپارس۰۲۹» خواهد

بانک پارسیان در راستای حمایت از سهامداران، از طریق صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان سهامش را در قیمت ۲۰۰ تومان به مدت یکسال بیمه کرد.

بر اساس این گزارش؛ صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان از روز سه‌شنبه مورخ ۸ آذر ۱۴۰۱ اقدام به عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک پارسیان در نماد «هپارس۰۲۹» خواهد کرد.
بر این اساس، سهام بانک پارسیان که اکنون در بازار به قیمت حدود ۱۵۴ تومان معامله می‌شود، برای سررسید یک ساله منتهی به ۰۸/۰۹/۱۴۰۲ به قیمت ۲۰۰ تومان بیمه خواهد شد و سهامداران می‌توانند با اطمینان از کسب سود بیش از ۲۹ درصدی اقدام به خرید و نگهداری سهم و اختیار فروشِ آن تا سررسید یاد شده کنند.
با توجه به ارزش روز سهم و سقف خرید هر شخص حقیقی که ۶۰۰ هزار ورقه در نظر گرفته شده است، در واقع می‌توان گفت تا ۹۰ میلیون تومان ارزش روز پرتفوی سهامداران «وپارس» از طریق خرید این اوراق یک ریالی بیمه می‌شود.
شرایط خرید اوراق تبعی
لازمه خرید اوراق اختیار فروش،‌ تملک دارایی پایه موضوع اوراق فروش تبعی در سبد سهامدار است. به عبارت دیگر، چنانچه شما سهام بانک پارسیان (وپارس) را در پرتفوی خود داشته باشید، می‌توانید به میزان تعداد سهامی که دارید، اوراق اختیار فروش آن را نیز خریداری کنید و به این ترتیب آسوده خاطر باشید که در سررسید یک ساله می‌توانید سهام خود را به ارزش ۲۰۰ تومان به فروش برسانید و سود بیش از ۲۹ درصدی کسب کنید.
اوراق یاد شده با ارزش یک ریال به فروش خواهد رسید و باتوجه به سقف خریدی که برای هر شخص در نظر گرفته شده است،‌ حداکثر نقدینگی لازم برای خرید این اوراق –در صورت داشتن ۶۰۰ هزار سهم وپارس در پرتفوی- برابر ۶۰ هزار تومان است.
چنانچه قیمت سهام پیش از سررسید به بیش از ۲۰۰ تومان برسد، سهامدار می‌تواند سهام خود را به قیمت بالاتر بفروشد و الزامی به نگهداری سهام تا سررسید وجود ندارد. اما چنانچه در تاریخ سررسید قیمت سهم کمتر از ۲۰۰ تومان باشد، صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان سهام را به قیمت ۲۰۰ تومان از سهامدارانی که اوراق اختیار فروش دارند، خریداری می‌کند.
عرضه کننده اوراق مذکور صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان (تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان) است و کارگزاری پارسیان به عنوان کارگزار عرضه‌کننده تعیین شده است.