تاریخ انتشار : دوشنبه 30 آبان 1401 - 17:29
کد خبر : 5505

۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان وام قرض‌الحسنه می‌گیرند

۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان وام قرض‌الحسنه می‌گیرند

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از تأمین مالی قرض‌الحسنه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور خبر داد و گفت: تا کنون ۱۵۰ فقره وام تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و تا ۲ ماه آینده به ۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان وام قرض‌الحسنه بدون معدل پرداخت خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از تأمین مالی قرض‌الحسنه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور خبر داد و گفت: تا کنون ۱۵۰ فقره وام تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و تا ۲ ماه آینده به ۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان وام قرض‌الحسنه بدون معدل پرداخت خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل بانک در نشست خبری خود با رسانه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌عنوان اولین و بزرگترین بانک قرض‌الحسنه کشور فعالیت‌های خود را متمرکز بر پرداخت وام خرد و قرض‌الحسنه به آحاد جامعه کرده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰هزار زوج در صف دریافت وام ازدواج هستند، گفت: سقف تقاضا در این بخش بسیار زیاد است؛ اما در چند ماه آینده وام ۵هزار زوج را پرداخت می‌کنیم. این بانک در حال حاضر با بیش از ۱۳۰هزار میلیارد تومان منابع، ۲.۱ درصد منابع شبکه بانکی را به خود اختصاص داده که این عدد در سال قبل ۱.۶ درصد بود.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۳ میلیون نفر از وام این بانک استفاده کرده و ۲.۵ میلیون نفر نیز به‌صورت مداوم از سامانه‌های آن استفاده می‌کنند.
وی تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۲میلیون و ۶۰۰هزار فقره وام و در سال جاری نیز تا کنون یک ‌میلیون و ۶۱۰هزار فقره وام خُرد به مبلغ ۵۶۰هزار میلیارد ریال پرداخت شده است. مردم و وام‌گیرندگان استقبال بسیار خوبی از وام‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران می‌کنند و معوقات این بانک کمترین معوقه در شبکه بانکی است.
بیشترین وام، کمترین معوقات؛ کارنامه روشن بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران میزان معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران را نیم درصد اعلام کرد و افزود: این بانک کمترین میزان معوقات را در شبکه بانکی دارد؛ در حالی که بالاترین تعداد وام را پرداخت می‌کند.
وی با بیان اینکه منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال جاری ۵۱ درصد رشد داشته است، عنوان کرد: این رقم بالاترین رشد منابع در شبکه بانکی است؛ به طوری که متوسط رشد منابع در سایر بانک‌ها ۲۰ درصد بوده است.
شمسی‌نژاد یادآور شد: یکی از اتفاقات خوب امسال پذیرش بانک‌های قرض‌الحسنه در بازار بین بانکی بود که می‌تواند به مدیریت نقدینگی بانک‌ها کمک کند.
وی گفت: افزایش سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه از ۵۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و ۵۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۶ ساله برای اشخاص حقوقی از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری است.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از تأمین مالی قرض‌الحسنه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور خبر داد و گفت: تا کنون ۱۵۰ فقره وام تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و تا ۲ ماه آینده به ۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان وام قرض‌الحسنه بدون معدل پرداخت خواهد شد.
پرداخت بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان وام فرزندآوری
وی بیان کرد: در زمینه وام تکلیفی، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هر سال جزو بانک‌هایی با بیشترین میزان پرداخت وام است و در این زمینه رتبه چهارم را داریم.
شمسی‌نژاد از پرداخت بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان وام فرزندآوری توسط این بانک خبر داد و گفت: در این زمینه صف خاصی وجود ندارد و وام به‌مرور در حال پرداخت است.
وی تصریح کرد: در رابطه با مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، سال قبل حدود ۴۰۰ میلیارد تومان وام پرداخت شد که سال جاری نیز در مجموع ۱۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شده و پوششی ۹۵ درصدی خواهیم داشت.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خاطرنشان ساخت: در حوزه مددجویان بهزیستی نیز امسال تقریباً رشد ۲۵۰ درصدی را در پرداخت وام خواهیم داشت.
پرداخت روزانه ۸۵۰۰ فقره وام
وی با بیان اینکه توسعه خدمات غیرحضوری از جمله برنامه‌های مهم بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است، عنوان کرد: اکنون به‌طور روزانه حدود ۹ هزار افتتاح حساب و بیش از ۸۵۰۰ فقره پرداخت وام داریم.
شمسی‌نژاد ادامه داد: سعی ما معطوف به گسترش هر چه بیشتر خدمات غیرحضوری است. اکنون روزانه ۴هزار افتتاح حساب به‌صورت غیرحضوری انجام‌ می‌شود و تلاش داریم تا پایان سال دو سوم افتتاح حساب‌ها و ۳۰ درصد‌ وام‌های بانک به‌صورت آنلاین انجام شود.
وی از اخذ مجوز انتقال حساب دستگاه‌های دولتی به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد و یادآور شد: دستگاه‌های دولتی می‌توانند برای پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود این بانک را انتخاب کنند؛ از این طریق هدف ما یعنی هر ایرانی یک کارت قرض‌الحسنه تا چند سال آینده محقق خواهد شد.
رتبه نخست پرداخت وام تکلیفی در خراسان جنوبی
«وحید مرادنژاد» مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی نیز در این نشست خبری گفت: سال جاری در استان ۳۱۰ فقره وام ازدواج پرداخت شده و از لحاظ میزان پرونده‌های در صف انتظار نسبت به سایر بانک‌ها بسیار جلوتر هستیم.
وی افزود: تعهد پرداخت وام به مددجویان بهزیستی در استان امسال ۹۸ میلیارد ریال است که تاکنون ۵۰ درصد این رقم پرداخت شده است.
مرادنژاد ادامه داد: وام تکلیفی کمیته امداد حضرت امام (ره) نیز ۲۵۰ میلیارد ریال بوده که بیش از ۷۵ درصد آن پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در بخش وام تکلیفی، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران رتبه نخست استان را دارد، تصریح کرد: به دنبال توسعه و عدالت‌محوری هستیم؛ بنابراین خودمان پیگیر گسترش همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط با رفع محرومیت هستیم.
مرادنژاد اظهار داشت: پرداخت وام به شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در دستور کار قرار گرفته که به‌ویژه برای بهبود شرایط کاری جوانان تحصیل‌کرده استان بسیار مهم و تأثیرگذار خواهد بود.