تاریخ انتشار : دوشنبه 16 آبان 1401 - 17:12
کد خبر : 5077

پرداخت بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج، فرزند آوری، اشتغال‌زایی و ودیعه مسکن

پرداخت بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج، فرزند آوری، اشتغال‌زایی و ودیعه مسکن

بانک پارسیان در راستای عمل به بندهای تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ و همگامی باسیاست‌های دولت طی شش‌ماهه نخست سال جاری، بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های ازدواج، فرزند آوری، اشتغال‌زایی و ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت کرده است. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک پارسیان، این بانک از ابتدای

بانک پارسیان در راستای عمل به بندهای تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ و همگامی باسیاست‌های دولت طی شش‌ماهه نخست سال جاری، بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های ازدواج، فرزند آوری، اشتغال‌زایی و ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت کرده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک پارسیان، این بانک از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه ۱۴۰۱، به‌منظور اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بالغ‌بر ۶،۵۰۰ فقره وام فرزند آوری به مبلغ ۲،۳۹۳ میلیارد ریال و همچنین در راستای تحکیم بنیان خانواده و کمک به تشکیل آن و تسهیل ازدواج جوانان، ۵،۵۸۰ فقره وام ازدواج به مبلغ ۷،۴۶۵ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرده است.
همچنین با توجه به اهمیت توسعه اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری در روستاها و مناطق کم برخوردار و ایجاد اشتغال پایدار در بخش روستایی و عشایری در مدت یادشده این بانک بالغ‌بر۸،۴۰۰ فقره تسهیلات اشتغال‌زایی بنیاد برکت به مبلغ ۴،۹۴۸ میلیارد ریال به مشمولان طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ارایه داده است.
ضمناً این بانک در راستای توسعه عدالت اجتماعی و ارتقای رفاه و امنیت اقتصادی اقشار جامعه و عمل به وظیفه مسئولیت‌های اجتماعی خود و در جهت توانمندسازی افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در این مدت، تعداد ۱،۶۲۷ وام قرض‌الحسنه اشتغال بالغ‌بر ۱،۴۸۱ میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی پرداخت کرده است.
همچنین در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و به‌منظور کمک به مستأجران، بانک پارسیان از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه سال جاری تعداد ۱،۱۲۵ فقره تسهیلات کمک ودیعه مسکن به ارزش ۷۶۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت کرده است.
گفتنی است؛ توسعه و تعمیق اشتغال در مناطق روستایی و ایجاد فرصت‌های شغلی مولد، محرومیت‌زدایی و کمک به ارتقای عدالت اجتماعی، توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زائی به‌ویژه در نواحی روستایی و کمتر برخوردار، ازجمله راهبردها و سیاست‌های بانک پارسیان در عرصه اقتصاد کشور است.
علاوه بر این، این بانک با انجام اقدامات بهبوددهنده شاخص‌های کارایی، نوآوری و بهره‌وری، رشد مقرر را به‌صورت متوازن در ابعاد مختلف دنبال می‌کند و کماکان با حمایت از واحدهای تولیدی و تأمین مالی صنایع و رفع نیازهای تسهیلاتی خرد مشتریان در نظام بانکی و اقتصاد کشور اثرگذار است.