تاریخ انتشار : شنبه 14 آبان 1401 - 15:33
کد خبر : 4993

بهره مندی ۲۲۹ خانواده در خراسان جنوبی از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری بانک توسعه تعاون

بهره مندی ۲۲۹ خانواده در خراسان جنوبی از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه ۱۵۶ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان و فرزندآوری در استان خراسان جنوبی پرداخت کرده است. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه تعاون استان، پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان در راستای آسان سازی ازدواج به عنوان یکی از تکالیف اولویت دار در

بانک توسعه تعاون از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه ۱۵۶ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان و فرزندآوری در استان خراسان جنوبی پرداخت کرده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه تعاون استان، پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان در راستای آسان سازی ازدواج به عنوان یکی از تکالیف اولویت دار در زمره فعالیت حوزه مسئولیت اجتماعی بانک توسعه تعاون محسوب می‌شود که برای هر یک از زوج‌ها در سال جاری مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله و برای زوج‌های زیر بیست و پنج سال سن و زوجه‌های زیر بیست و سه سال سن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

بررسی عملکرد بانک توسعه تعاون استان خراسان جنوبی در این نوع تسهیلات حاکی از آن است که در قالب ۶۱ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بالغ بر ۸۲ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه پرداخت شده است.

همچنین در راستای اجرای ماده ۱۰ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری بانک توسعه تعاون از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون در قالب ۱۶۸ فقره پرونده اعتباری بالغ بر ۷۴ میلیارد ریال به خانواده‌های استان خراسان جنوبی که تاریخ تولد فرزند آنها از فروردین ۱۴۰۰ به بعد باشد پرداخت شده است.

گفتنی است به متقاضیان تسهیلات فرزندآوری برای فرزند اول ۲۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه، فرزند دوم ۴۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۴۸ ماهه، فرزند سوم ۶۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۶۰ ماهه، فرزند چهارم ۸۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۷۲ ماهه و فرزند پنجم ۱۰۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۸۴ ماهه تسهیلات پرداخت می‌شود که برای آنها ۶ ماه دوره تنفس در نظر گرفته شده است.