تاریخ انتشار : شنبه 7 آبان 1401 - 11:58
کد خبر : 4780

با حضور و دستور رییس جمهوری و تسهیلات بانک صنعت و معدن به انجام رسید

با حضور و دستور رییس جمهوری و تسهیلات بانک صنعت و معدن به انجام رسید

دو واحد گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی زنجان با حضور رییس‌جمهوری و وزیر نیرو و با تسهیلات بانک صنعت و معدن در استان زنجان و همزمان با آن بخش بخار نیروگاه ارومیه (شرکت تدبیرسازان سرآمد) با دستور رییس جمهوری و ارتباط ویدئو کنفرانس در استان آذربایجان غربی افتتاح شد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک

دو واحد گازی نیروگاه سیکل‌ترکیبی زنجان با حضور رییس‌جمهوری و وزیر نیرو و با تسهیلات بانک صنعت و معدن در استان زنجان و همزمان با آن بخش بخار نیروگاه ارومیه (شرکت تدبیرسازان سرآمد) با دستور رییس جمهوری و ارتباط ویدئو کنفرانس در استان آذربایجان غربی افتتاح شد.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، افتتاح طرح نیروگاه سیکل‌ترکیبی زنجان در راستای توسعه تولید برق در شمال غرب کشور و پاسخگویی به رشد مصرف برق در منطقه با راندمان ۵۲ درصد به انجام رسیده است.
گفتنی است این مجموعه دارای دو واحد گازی و یک واحد بخار است که توسط شرکت توسعه انرژی شمال و جنوب در حال اجرا است.
بانک صنعت و معدن به منظور اجرای این طرح تسهیلات ارزی به مبلغ ۲۶۴ میلیون دلار معادل ۷ هزار و ۹۴۸ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی تخصیص داده که بخشی از آن به متقاضی پرداخت شده است.
ظرفیت طرح یاد شده ۴۹۲ مگاوات است و پس از بهره برداری برای ۱۲۲ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند.
همزمان با این طرح چهار طرح دیگر به طور همزمان و به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح گردید که از آن جمله افتتاح بخش بخار نیروگاه ارومیه (شرکت تدبیرسازان سرآمد) با تسهیلات ۳۵۰ میلیون دلاری این بانک با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات است. شایان ذکر است پرداخت تسهیلات به این طرحها از محل منابع صندوق توسعه ملی و با مشارکت بانک صنعت و معدن شعبه توسعه ملی بوده است.