تاریخ انتشار : یکشنبه 1 آبان 1401 - 16:39
کد خبر : 4612

روند کاهشی NPL بانک سینا ادامه دارد

روند کاهشی NPL بانک سینا ادامه دارد

در شرایطی که مطالبات غیرجاری به پاشنه آشیل بانک ها تبدیل شده و بانک مرکزی نیز به اصلاح نسبت این مطالبات به کل تسهیلات پرداختی توسط بانک ها تاکید ویژه دارد، بانک سینا موفق شده است این شاخص مهم را به طرز چشمگیری کاهش دهد. به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، هر چه نسبت

در شرایطی که مطالبات غیرجاری به پاشنه آشیل بانک ها تبدیل شده و بانک مرکزی نیز به اصلاح نسبت این مطالبات به کل تسهیلات پرداختی توسط بانک ها تاکید ویژه دارد، بانک سینا موفق شده است این شاخص مهم را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، هر چه نسبت تسهیلات غیر جاری به کل تسهیلات پرداختی (NPL) در یک بانک کمتر باشد، وضعیت بانک بهتر است و نشان می دهد که مشتریان، معوقات کمتری دارند. به عبارت دیگر، کم بودن این نسبت نشان دهنده آن است که عملیات و نظارت بانکی به نحو مطلوب تری در جریان است و ارزش بانک در حال افزایش است.

اطلاعات موجود نشان می دهد NPL بانک سینا در پایان شهریور ماه سال جاری برابر ۲/۵ درصد بوده است و انتظار این است که با ادامه روند موجود، این نسبت تا پایان سال کاهش یابد.

در حالی که استانداردهای جهانی، تثبیت NPL بر روی عدد ۵ را مقبول می دانند، کاهش این نسبت در بانک سینا به نصف رقم استاندارد، می تواند بسیار مطلوب ارزیابی شود. همچنین گفته می شود متوسط این شاخص در کل نظام بانکی، حدود ۱۱ درصد است.

برچسب ها : ،