تاریخ انتشار : یکشنبه 1 آبان 1401 - 16:39
کد خبر : 4596

تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به ۲۰۳ هزار میلیارد ریال رسید

تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به ۲۰۳ هزار میلیارد ریال رسید

تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در هفت ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با ۷۰ درصد رشد به ۲۰۳ هزار میلیارد ریال رسید. سرپرست اموراعتباری بانک توسعه تعاون با بیان مطلب فوق افزود: ۳۹ هزار میلیارد ریال به بخش صنعت، ۳۰ هزار میلیارد ریال به بخش خدمات، ۱۸.۵ هزار میلیارد ریال

تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در هفت ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با ۷۰ درصد رشد به ۲۰۳ هزار میلیارد ریال رسید.

سرپرست اموراعتباری بانک توسعه تعاون با بیان مطلب فوق افزود: ۳۹ هزار میلیارد ریال به بخش صنعت، ۳۰ هزار میلیارد ریال به بخش خدمات، ۱۸.۵ هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی، ۶.۹ هزار میلیارد ریال به بخش بازرگانی و ۵/۵ هزار میلیارد به بخش مسکن، تسهیلات پرداخت شده است.
احمد محمدی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال میزان تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به ۲۸۵ هزار میلیارد ریال می رسد،گفت: در هفت ماه سال جاری پرداخت تسهیلات به مددجویان نهاد های حمایتی همچون کمیته امداد،بهزیستی،ازدواج،فرزند آوری و خرید تضمینی گندم به ۳۵ هزار میلیارد ریال رسید.
وی ادامه داد:با توجه به تکالیفی که دولت در سال ۱۴۰۱ بر عهده بانک گذاشته باید ۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات تکلیفی پرداخت کنیم که شامل تسهیلات کمیته امداد،بهزیستی،ازدواج و فرزند آوری و تسهیلات ودیعه مسکن فرزندآوری می شود.
سرپرست امور اعتباری بانک توسعه تعاون بیان کرد:خرید تضمینی محصولات کشاورزی با ۲۵۰۰ میلیارد ریال،خدمات حمایتی کشاورزی ۵ هزار میلیارد ریال،جهش تولید مسکن هم ۱۷۰۰میلیارد ریال وتسهیلات سفرهای رئیس جمهوری ۷۵ هزار میلیارد ریال جزو تسهیلات تکلیفی در سال جاری است .
محمدی اعلام کرد:در حوزه تسهیلات تکلیفی تا پایان مهر ماه به ۴۵ درصد برنامه ابلاغی عمل شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:بیشترین تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در هفت ماه سال جاری به بخش صنعت و معدن بوده که سهم ۴۰ درصدی از کل تسهیلات را دارد.این عدد نشان از اهمیت این بخش در بانک توسعه تعاون دارد.
به گفته وی، ۱۸ درصد از تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون تا پایان مهرماه به بخش خدمات پرداخت شده است.
سرپرست امور اعتباری بانک توسعه تعاون جهت گیری تسهیلاتی بانک توسعه تعاون را حفظ اشتغال موجود و حمایت از اشتغال جدید اعلام کرد و گفت:۵۷ درصد تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به بخش تولید بوده است.
محمدی اظهار کرد: بانک توسعه تعاون پنج قرارداد عاملیت از محل تبصره ۱۸ با دستگاه های اجرایی از جمله با وزارت صمت،میراث فرهنگی و گردشگری،تعاون،کار و رفاه اجتماعی،جهاد کشاورزی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای منعقد کرده است که از این محل ۷۰ درصد منابع معادل ۴۳ هزار میلیارد ریال تا پایان مهرماه جذب شده است.بخش صنعت ۹۳ درصد منابع راجذب کرده است.
در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بالغ بر ۲۹۰۰ میلیارد ریال با صندوق توسعه ملی قرارداد عاملیت امضا شده است.
وی افزود:بانک توسعه تعاون همچنین در قالب ماده ۵۶ بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال در ۱۲ طرح عمرانی ملی مشارکت دارد.در حوزه حمل و نقل نیز بانک توسعه تعاون در قالب تفاهم نامه ۱۲۰۰ میلیارد ریال به پروژه های ریلی اختصاص می دهد.