بورسفرابورس

ارزش معاملات امروز فرابورس از یک هزار و ۳۸۵ میلیارد ریال گذشت

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، در معاملات ۱۴ تیر‌ماه بالغ بر ۲۲۹ میلیون و ۴۴۰ هزار ورقه بهادار در ۱۹ هزار و ۸۴۴ نوبت دادوستد شد و ارزش آن به یک هزار و ۳۸۵ میلیارد ریال رسید.

شاخص کل فرابورس ایران در از ابتدای ساعت بازار روند صعودی به خود گرفت و در نهایت به رشد ۱.۶ واحدی بسنده کرد و روی عدد ۷۸۱.۴ واحد متوقف شد؛ نماد فولاد هرمزگان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشت.

در روز جاری بیشترین حجم معاملات بازار سهام متعلق به نماد کوثر مرکزی به میزان ۲۷ میلیون و ۴۴۰ هزار سهم بود و بیشترین ارزش معاملات نیز در نماد ذوب آهن اصفهان با رقم ۴۱ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال به ثبت رسید.

در بازار اول، ۳۵ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۷۴ میلیارد ریال داد و ستد شد که طی آن بالاترین حجم معاملات به نام گوهران امید ثبت شد.

همین طور، ۱۰۶ میلیون اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ۲۱۹ میلیارد ریال دست به دست شد و بیشترین حجم این بازار مربوط به کوثر مرکزی بود.

امروز در جریان عرضه اولیه مرحله ششم اسناد خزانه اسلامی ضمن کشف قیمت ۸۷۷ هزار و ۱۲۳ ریالی این اوراق، ارزش معاملات آن از ۶۶۰ میلیارد ریال عبور و بالاترین حجم و ارزش معاملات اوراق با درآمد ثابت را از آن خود کرد. همچنین در تمامی نمادهای اسناد خزانه اسلامی در مجموع، ۸۴۲ میلیارد ریال مبادله رخ داد.

طبق این گزارش، سهام شرکت‌های بیمه کارآفرین، فولاد هرمزگان و سیمان لار سبزوار شاهد بیشترین افزایش قیمت بودند و شرکت‌های نیرو سرمایه، بیمه نوین و توکا ریل بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن نیز در روز دوشنبه در بازه ۸۱۲ تا ۸۹۸ هزار ریال معامله شد و بیشترین افت قیمت مربوط به نماد تیر‌ماه ۹۳ بود.

در میان ETFها، صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر، بیشترین حجم معاملات را ثبت کرد به طوری که حجم معاملات این صندوق امروز به ۶۰۴ هزار ورقه بهادار رسید.

در روز جاری شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی مینو و پتروشیمی مارون پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم و نماد معاملاتی شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه پس از برگزاری جلسه هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه و اعمال تصمیمات مذکور در سامانه معاملاتی، بودیم.

نماد معاملاتی شرکت داروسازی تولید دارو در پایان معاملات امروز جهت برگزاری جلسه هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه و نمادهای معاملاتی شرکت بیمه پاسارگاد و شرکت مهندسی صنعتی روان فن‌آور جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام متوقف شد.

کلیدواژه‌ها
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا