تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مهر 1401 - 17:58
کد خبر : 4201

صدور بیش از ۲۹۰۰ فقره ضمانت‌نامه طی ۱۹ ماه گذشته در باجه‌های بانکی روستایی منتخب پست بانک ایران

صدور بیش از ۲۹۰۰ فقره ضمانت‌نامه طی ۱۹ ماه گذشته در باجه‌های بانکی روستایی منتخب  پست بانک ایران

امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران با انتشار گزارشی از صدور ۲۹۱۷ فقره ضمانت‌نامه توسط ۲۰۴ باجه بانکی روستایی منتخب سراسر کشور در طرح سفیران، از ابتدای بهمن سال ۱۳۹۹ تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس

امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران با انتشار گزارشی از صدور ۲۹۱۷ فقره ضمانت‌نامه توسط ۲۰۴ باجه بانکی روستایی منتخب سراسر کشور در طرح سفیران، از ابتدای بهمن سال ۱۳۹۹ تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس این گزارش، باجه‌های بانکی‌های روستایی فعال در طرح سفیران طی مدت ۱۹ ماه گذشته، مبلغی بیش از ۱۵ هزار و ۱۱۱ میلیارد ریال ضمانت‌نامه در سراسر کشور صادر کرده‌اند.
بر اساس آمار منتشر شده امور استان‌ها و بازاریابی بانک، با اجرای این طرح، بیش از یک هزار و ۱۵۱ میلیارد ریال سپرده نقدی در بانک رسوب کرده است و مبلغی بالغ بر ۱۷۶ میلیارد ریال کامزد برای صدور این ضمانت‌نامه از مشتریان دریافت شده است.
این گزارش می افزاید: مدیریت شعب استان اصفهان در این بازه زمانی با ۳۸ باجه بانکی فعال و صدور یک هزار و ۶۰۰ فقره ضمانت‌نامه به مبلغ بیش از ۹ هزار و ۷۹۸ میلیارد ریال، ۵۴/۸۵ درصد از صدور ضمانت‌نامه‌های کل کشور را به خود اختصاص داده است.
همچنین مدیریت شعب استان‌های مازندران و خراسان رضوی با ۱۵ و ۲۲۱ باجه فعال در طرح سفیران، به ترتیب با صدور ۲۹۸ و ۲۲۰ فقره ضمانت‌نامه در رتبه‌های دوم و سوم این طرح قرار دارند.