تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مهر 1401 - 16:29
کد خبر : 4061

وزیر اقتصاد: دولت سیزدهم، ترمز زیان بانک ملی ایران را کشید

وزیر اقتصاد: دولت سیزدهم، ترمز زیان بانک ملی ایران را کشید

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع اصحاب رسانه گفت:یکی از وعده های دولت سیزدهم،بهبود عملکرد شبکه بانکی بودکه در این باره دولت موفق شد ترمز زیان بانک ملی ایران را بکشد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر سید احسان خاندوزی در نشست خبری روز گذشته خود تاکید کرد: با

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع اصحاب رسانه گفت:یکی از وعده های دولت سیزدهم،بهبود عملکرد شبکه بانکی بودکه در این باره دولت موفق شد ترمز زیان بانک ملی ایران را بکشد.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر سید احسان خاندوزی در نشست خبری روز گذشته خود تاکید کرد: با وجود زیان انباشته،عملکرد بانک ملی ایران در سال ۱۴۰۰ خوب بوده است.
وی افزود: بانک ملی ایران به عنوان بزرگ ترین بانک کشور، در سال ۱۳۹۹ حدود ۶.۷ هزار میلیارد تومان زیان داشت که در سال۱۴۰۰ به ۲۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.
وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: با وجود زیان منفی ، فعالیت بانک ملی ایران مثبت شده است.پس از این بانک در تلاش هستیم مشکل بانک‌های دولتی که در شرایط بدی آنها را تحویل گرفته ایم، سریع‌تر بهبود ببخشیم.
گفتنی است سید احسان خاندوزی پیش از این در مجمع سالانه بانک ملی ایران نیز گفته بود: از زمان تغییر فرمان مدیریتی در بانک ملی ایران، خروجی و شاخص های این بانک نیز شروع به تغییر جهت کردند.
وی تاکید کرده بود: بانک ملی ایران ویترین و پیشانی بانک هاست و باید در مسئله اصلاح چهره و تصویر عملکرد بانکی، مجموعه ای از خدمات را به نمایش بگذارد. به عبارتی، این بانک به تنهایی آنقدر موج بلندی ست که بتواند تمام خواست های نامناسب و تهدیدکننده شبکه بانکی را اصلاح کند.