تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 شهریور 1401 - 17:27
کد خبر : 3755

بانک قرض الحسنه مهرایران تبلور و تجلی بانکداری اسلامی به معنای واقعی است

بانک قرض الحسنه مهرایران تبلور و تجلی بانکداری اسلامی به معنای واقعی است

«مجتبی سخنور» سرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان خوزستان در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: این بانک تبلور و تجلی بانکداری اسلامی به معنای واقعی است و شفافیت در تمام امور رمز موفقیت آن می باشد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، «مجتبی

«مجتبی سخنور» سرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان خوزستان در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: این بانک تبلور و تجلی بانکداری اسلامی به معنای واقعی است و شفافیت در تمام امور رمز موفقیت آن می باشد.
به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، «مجتبی سخنور» در این نشست خبری گفت: این بانک از سال ۸۶ به عنوان نخستین و بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور آغاز به کار کرده و تا کنون بیش از ۱۴ میلیون نفر مشتری دارد.
وی ادامه داد: به دلیل اهمیت سنت نیکوی قرض الحسنه و تلاش این بانک بعنوان نخستین بانک قرض الحسنه کشور که باعث شد مردم بتوانند خدمات گسترده بانکی و دریافت وام قرض الحسنه را بصورت یکپارچه تجربه کنند، برای نخستین بار در سال ۹۸ چهاردهم اسفند ماه روز ترویج فرهنگ قرض الحسنه در تقویم رسمی کشور نام گذاری شد تا جایگاه و اهمیت این سنت نیکو برای مردم بیش از پیش مشخص شود و امید دارم که همه ما بتوانیم در این راستا گام های مؤثری برداریم.
وی افزود: هریک از شما می توانید بعنوان سفیر قرض الحسنه با نیک‌اندیشی در راستای ترویج و تعمیق هرچه بیشتر فرهنگ قرض الحسنه و با خیرخواهی در مسیر خدمت به خلق خدا و دستیابی مردم به زندگی شرافتمندانه گام بردارید.
سخنور خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه سال جاری تاکنون ۲۴ هزار فقره وام قرض الحسنه با رقمی معادل ۱۳ هزار میلیارد ریال به مردم شریف خوزستان پرداخت شده است.
وی ادامه داد: بانک قرض الحسنه مهرایران در راستای ایجاد اشتغال، محرومیت‌زدایی و ازدواج جوانان طی یکسال اخیر بالغ بر ۷۳۰ هزار فقره تسهیلات اشتغالزایی به ارزش حدوداً ۸۰ هزار میلیارد ریال و ۳۷۲هزار فقره وام ازدواج جوانان به ارزش ۷۵ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.
سرپرست مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان خوزستان اظهار کرد: بانک ها در دولت سیزدهم مکلف شده اند که به صورت ویژه وام های فرزندآوری را به متقاضیان ارائه نمایند. بانک قرض الحسنه مهر ایران در همین راستا تاکنون ۱۳ هزار فقره وام فرزندآوری به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است .
«مجتبی سخنور» این بانک را پیش گام و پرچم دار خدمات الکترونیک معرفی کرد و گفت: بسیاری از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران آنلاین و غیرحضوری ارائه می شود و به زودی با ایجاد شعب مجازی در کلیه استان‌ها مشتریان بدون مراجعه حضوری به شعب بانک می توانند تمامی خدمات بانکی را دریافت نمایند و از اتلاف وقت و هزینه مشتریان جلوگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: به زودی نیز اپلیکیشنی به شهروندان ارائه خواهد شد که تمامی نیازهای شهروندان را تأمین کرده و هیچ نیازی به حضور فیزیکی در شعب نخواهد بود. اپلیکیشین «فرابانک» که پلتفرم یکپارچه بانک بر مبنای بانکداری غیرحضوری است طی ۲ ماه آینده رونمایی می شود.
سخنور تصریح کرد: امسال، سال بسیار نیکی برای بانک قرض الحسنه مهرایران است زیرا در دولت سیزدهم بانک های قرض الحسنه بیش از سایر بانکها مورد توجه قرار گرفته اند و از برکات این توجه ایجاد ظرفیت های جدید برای بانک های قرض الحسنه است که منشاء تأثیرات ارزشمندی در جامعه خواهد شد.
وی با اعلام این خبر که سقف پرداخت وام قرض الحسنه به اشخاص حقیقی تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته، تاکید کرد: برای اولین بار امکان پرداخت وام قرض الحسنه به اشخاص حقوقی با اولویت حمایت از شرکت های دانش بنیان تا سقف ۵ میلیارد ریال فراهم آمده است که در این زمینه جلسات فراوانی با شرکت شهرک های صنعتی و پارک علم و فناوری داشته ایم تا با شناسایی شرکت های دانش بنیان بتوانیم موجبات افزایش تولید و ایجاد رونق از طریق کاهش هزینه تأمین مالی با کارمزد حداکثر ۴ درصد را فراهم نماییم .
سرپرست مدیریت شعب استان خوزستان در تشریح اقدامات انجام شده در هشت ماه اخیر بیان کرد: از جمله اقدامات انجام شده اعطای ۱۰۰ فقره وام قرض الحسنه در حمایت از کارآفرینان و شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه inotex ، پرداخت ۱۶۸ هزار فقره وام بدون ضامن معادل ۴۳ هزار میلیارد ریال و توسعه فرآیند اعتبار سنجی، برگزاری اولین مجمع در بین بانکها و افزایش سرمایه بانک از ۲۵۰۰ به ۵۰۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته بوده است.
وی افزود: از دیگر اقدامات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، هوشمند سازی مرکز ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات غیرحضوری، پاسخ دهی آنلاین در سایت و اپلیکیشن، راه اندازی وام آنلاین، شامل تمام مراحل از افتتاح حساب و درخواست وام، ایجاد شعب مجازی در تمامی استان ها، خرید اوراق دولتی از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی و ورود بانک های قرض الحسنه به بازار بین بانکی است.
سخنور، از هدفگذاری برای منابع ۲۰۰هزار میلیارد تومانی و قرار گرفتن در جمع ۶ بانک برتر کشور در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: امسال در نظر داریم باتوجه به پتانسیل و ظرفیتهای موجود در بانک قرض الحسنه مهر ایران به این مهم دستیابیم .حذف کارمزد از وام های اعطایی و حرکت به سمت مزد خدمت از دیگر اهداف بانک می باشد.
سرپرست مدیریت شعب استان خوزستان تصریح کرد: موضوع مسئولیت های اجتماعی همواره در اولویت برنامه های بانک قرض الحسنه مهر ایران قرار داشته به نحوی که تاکنون از محل وجه التزام وام های پرداختی توانستیم اقدامات خوبی را انجام دهیم.
وی افزود: در این راستا بانک قرض الحسنه مهر ایران ۵۰۰ هزار منزل روستایی را تحت پوشش بیمه حوادث قرار داده، بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت زلزله اندیکا اعتبار تخصیص داد و ۴۰ واحد مسکونی آسیب دیده در سیل ۹۸ خوزستان را با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) ساخت.
سخنور گفت: از شروع پاندمی کرونا، بانک قرض الحسنه مهر ایران در کنار کارکنان بهداشت و درمان در قالب طرح شهید سلیمانی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی لازم در جهت پیشگیری بیماری را تخصیص داده است. سهم خوزستان ۱۳ میلیارد ریال بوده که این تجهیزات در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی شهرستان ها قرار گرفته است.
وی در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال (تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین) از دو طرح «حمایت از کالای ایرانی» و «کالا کارت» یاد کرد و گفت: با توجه به کاهش استطاعت مالی مردم، بانک با ارائه این طرح ها نسبت به انعقاد قرارداد پذیرندگی با تولید کنندگان و فروشندگان کالا و خدمات اقدام می نماید.
سخنور ادامه داد: تمامی هموطنان می توانند از طریق سایت بانک و بررسی لیست پذیرندگان کالا کارت به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور مراجعه نمایند و بدون یک ریال آورده تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از وام قرض الحسنه جهت خرید کالای خانگی، خدمات پزشکی و … در اقصی نقاط کشور بهره مند شوند .
سرپرست مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان خوزستان اظهار کرد: بانک قرض الحسنه مهرایران در استان ۲۷ شعبه با ۱۴۰ کارمند دارد که حدوداً ۴۶ هزار میلیارد ریال منابع این شعب است و در این شاخص دارای رتبه ۴ در بین استان های کشور می باشد .
وی در پایان ضمن اعلام آمادگی بانک قرض الحسنه مهر ایران با اصحاب رسانه و امکان راه اندازی صندوق اصحاب رسانه در استان گفت: شعار شفافیت برای بانک قرض الحسنه مهر ایران همواره دارای اهمیت و اولویت بوده و در این راستا بصورت مستمر نسبت به ارائه صورت های مالی در سایت بانک جهت مشاهده و استفاده سهامداران و مشتریان اقدام نموده است .