تاریخ انتشار : شنبه 19 شهریور 1401 - 20:09
کد خبر : 3415

رشد ۲۰ درصدی مانده تسهیلات پرداختی شعبه یزد در دولت سیزدهم

رشد ۲۰ درصدی مانده تسهیلات پرداختی شعبه یزد در دولت سیزدهم

رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران گفت: مانده تسهیلات پرداختی این شعبه تا پایان مردادماه سال جاری بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از رشد ۲۰ درصدی برخوردار بوده است. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، مجید غفوری منش با

رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران گفت: مانده تسهیلات پرداختی این شعبه تا پایان مردادماه سال جاری بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از رشد ۲۰ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، مجید غفوری منش با اشاره به رشد ۲۴ درصدی سپرده های مردمی در بازه زمانی یادشده، اظهار داشت: از شهریورماه سال گذشته تا پایان مردادماه سال جاری، بالغ بر ده هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان اعطا شده که ۴۳ درصد از این مبلغ به شرکت های دانش بنیان تعلق یافته است.
وی با اعلام اینکه، شعبه یزد به عنوان بانک پیشرو در حوزه حمایت از شرکت های دانش بنیان شناخته شده است، گفت:استان یزد بیشترین جذب منابع بانکی در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان را داشته است و به صورت مستمر جلسات معرفی خدمات و قابلیت های بانک در مقوله حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان را برگزار می کند.
غفوری منش با بیان اینکه، بانک توسعه صادرات ایران سبد کاملی از خدمات بانک را در کنار تسهیلات و با هدف کمک به تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی صادرات محورارائه می کند، تصریح کرد: همچنین ثبت سفارش و انواع مشاوره های تخصصی ارزی لازم به مشتریان ارائه می شود.
رئیس شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران گفت: عمده پروژه های صنعتی استان در حوزه هایی مانند کاشی و سرامیک، انواع محصولات و مقاطع فولادی، هیدروکربن، انواع لوله پروفیل و نایلون و کیسه فریزر فعال هستند و به طور کلی «صنعت» بزرگترین سهم را از تسهیلات این بانک به خود اختصاص داده است.
به گفته غفوری منش، شعبه یزد تا کنون بالغ بر ۲۰۰ میلیون یورو از محل منابع بانک و صندوق توسعه ملی به تامین مالی طرح های بزرگ صادراتی در بخش فولاد، کاشی، بتون های سازه سبک و … تخصیص داده که این امر ارزآوری و اشتغالزایی قابل توجهی را به دنبال داشته است.
وی به موفقیت این شعبه در گشایش اعتبار اسنادی ارزی برای یک شرکت فولادی اشاره کرد و افزود: این شعبه از بانک توسعه صادرات ایران در شرایط سخت تحریم موفق به گشایش اعتبار اسنادی ارزی ۱۵.۵ میلیون یورویی برای واحد اکسیژن یکی از شرکت های فولادی بزرگ استان یزد شده است.
به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، پنج شعبه از بانک توسعه صادرات ایران در فهرست شعب برگزیده دوازدهمین گردهمایی روسای برتر شعب بانک های کشور با عنوان «آموزش و توسعه منابع انسانی» قرار گرفتند که شعبه یزد در این میان رتبه دومین شعبه برتر در میان شعب بانک های کشور را کسب کرد.
این شعبه در رویدادهای بزرگ فناوری در استان یزد اعم از نهمین نمایشگاه اختصاصی هفته پژوهش و فناوری و مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان یزد، به عنوان بانک حامی و همراه صادرکنندگان مورد تقدیر قرار گرفته است.