تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 شهریور 1401 - 16:03
کد خبر : 2912

اعطای ۱۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان در دولت سیزدهم

اعطای ۱۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان در دولت سیزدهم

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون حدود ۱۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان صادرات محور پرداخت شده است. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، رضا ساعدی به مناسبت هفته دولت، اظهار داشت: از این مبلغ، بیش از۱۹ هزار میلیارد ریال

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون حدود ۱۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان صادرات محور پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، رضا ساعدی به مناسبت هفته دولت، اظهار داشت: از این مبلغ، بیش از۱۹ هزار میلیارد ریال به طرح‌ها و بیش از ۱۵۴ هزار میلیارد ریال به سرمایه در گردش تخصیص داده شده است.
وی افزود: در دوره یادشده حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان صادراتی تخصیص یافته است.
ساعدی فر در ادامه به رشد تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات به شرکت‌های کوچک و متوسط در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: از مردادماه سال گذشته تا پایان تیرماه سال جاری، ۲۸ هزار و ۶۴۳ میلیارد ریال تسهیلات به SME ها تخصیص یافته است.
وی با تاکید بر لزوم افزایش سرمایه بانک، اظهار داشت: مجموع تسهیلات اعطایی بانک طی سال گذشته از محل منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانک بالغ بر ۱۸۴ هزار میلیارد ریال بوده و این مبلغ در دوره یازده ماهه فعالیت دولت سیزدهم حدود ۱۷۴ میلیارد ریال بوده است.