تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 شهریور 1401 - 6:21
کد خبر : 2876

حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم: بانک ملی ایران باید پیشتاز اجرای اهداف نظام در بانکداری بدون ربا باشد

حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم: بانک ملی ایران باید پیشتاز اجرای اهداف نظام در بانکداری بدون ربا باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سی و دومین همایش بانکداری اسلامی در بانک مرکزی گفت: بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین بانک کشور باید در اجرایی کردن اهداف نظام جمهوری اسلامی در بانکداری بدون ربا پیشتاز باشد. حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی بانک

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سی و دومین همایش بانکداری اسلامی در بانک مرکزی گفت: بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین بانک کشور باید در اجرایی کردن اهداف نظام جمهوری اسلامی در بانکداری بدون ربا پیشتاز باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی بانک ملی ایران درباره جایگاه این بانک در اجرای قانون بانکداری بدون ربا افزود: خوشبختانه دفتری در این بانک تحت عنوان دفتر بانکداری اسلامی تاسیس شده و امیدواریم شاهد پیشتازی بانک‌‌ ملی ایران در این عرصه باشیم.
وی درباره حضور ناظران شرعی هم اظهار کرد: در بانک ملی ایران هم یک ناظر شرعی در آینده نزدیک حضور خواهد داشت تا همانند سایر بانک ها بر عملکردها مطابق مصوبات نظارت شود.
حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم با تاکید بر اینکه نظارت شرعی در تمام دنیا در بانکداری اسلامی جاری است، بیان کرد: ناظران شرعی بر چگونگی روابط میان مشتری و مدیران و کارکنان شعب نظارت دارند و به هیچ عنوان مداخله در امور بانک ها نیست و خللی را در امر بانکداری ایجاد نمی کند.

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی