تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 شهریور 1401 - 18:03
کد خبر : 2489

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: حل مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران رسالت این بانک است

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: حل مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران رسالت این بانک است

رونق بخش تولید و اشتغال کشور سبب امید آفرینی در آحاد مردم خواهد شد و رسالت بانک صنعت ومعدن هموار ساختن راه این امید آفرینی و حل مشکلات تولیدکنندگان است. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، دکتر علی خورسندیان مدیرعامل این بانک که به اتفاق هیات همراه به استان ایلام

رونق بخش تولید و اشتغال کشور سبب امید آفرینی در آحاد مردم خواهد شد و رسالت بانک صنعت ومعدن هموار ساختن راه این امید آفرینی و حل مشکلات تولیدکنندگان است.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، دکتر علی خورسندیان مدیرعامل این بانک که به اتفاق هیات همراه به استان ایلام سفرکرده است، از چندین طرح صنعتی در این استان بازدید کرد و و در دیدار با صنعتگران این استان ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند اظهار داشت: رویکرد حمایت از تولید داخلی و توجه به صنعتگران سبب می شود تا اقتصاد کشور از تحریکات جهانی و سیاست کشورهای ابرقدرت تاثیر نپذیرد و نیاز بازارهای داخلی با توجه به ظرفیت ها و توان داخلی پاسخ داده شود.
وی از پرداخت بیش از ۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات سرمایه ثابت و درگردش به واحدهای تولیدی استان ایلام خبر داد و افزود: تنها با اجرای چند طرح بزرگ در این استان برای ۱۳۸۴ نفر اشتغال ایجاد شده است.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن کاهش وابستگی به نفت، توجه به اقتصاد دانش بنیان، حمایت از شرکت های دانش بنیان، مدیریت مناسب نقدینگی و اجرای طرح های تولیدی اشتغال محور را از عوامل تحقق شعار سال دانست و افزود: بانک صنعت و معدن این توانایی را دارد که با ارائه خدمات نوین تامین مالی مانند زنجیره تامین، وابستگی اقتصاد کشور را به مواد اولیه وارداتی کاهش دهد و به ایجاد ارزش افزوده بیشتر و تقویت تولید صادرات محور کمک کند.
دکتر خورسندیان بیان داشت: اقدامات مناسبی برای ایجاد تحول در بخش صنعت و معدن کشور در دولت سیزدهم آغاز شده است که یک حرکت جهادی در شفاف سازی، مبارزه با رانت و فساد در این بخش و هدایت نقدینگی به سمت بخش واقعی تولید به حساب می آید و با تداوم این روند، شاهد نتایج ارزشمند آن خواهیم بود.
همچنین دکتر خورسندیان در مراسم غبارروبی از گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدای این استان بیان داشت: ایلام در مسیر بزرگترین راهپیمایی معنوی قرار دارد و از این رو دارای ظرفیت های بسیاری برای پیشرفت و رشد اقتصادی و صنعتی می باشد.
وی به اتفاق هیات همراه در این سفر از شرکت غشاگستر دالاهو، طرح نورد ایوان غرب، طرح فولاد زاگرس ایوان، شرکت توسعه معادن پارس، طرح فولاد گستر آتنا و طرح کوشاب غرب بازدید نمود و از نزدیک در جریان روند پیشرفت و نحوه فعالیت این واحدهای تولیدی قرار گرفت و برای حمایت و تسریع روند کار و فعالیت این شرکت ها و برخورداری آنان از تسهیلات و خدمات این بانک قول مساعد داد.