تاریخ انتشار : دوشنبه 31 مرداد 1401 - 23:14
کد خبر : 2386

شمسی‌نژاد: ۴۰ درصد وام‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بدون ضامن پرداخت‌ می‌شود

شمسی‌نژاد: ۴۰ درصد وام‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بدون ضامن پرداخت‌ می‌شود

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: طبق آخرین آمار در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد وام‌های پرداختی این بانک تقریباً بدون ضامن بوده است. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» گفت: طبق آخرین آمار در حال حاضر بیش

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: طبق آخرین آمار در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد وام‌های پرداختی این بانک تقریباً بدون ضامن بوده است.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» گفت: طبق آخرین آمار در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد وام‌های پرداختی این بانک تقریباً بدون ضامن و بر اساس اعتبارسنجی بوده است و مواردی هم که با ضامن پرداخت می‌شود تأکیدمان بر تضامین الکترونیکی است.
وی با بیان اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استفاده از سفته الکترونیک و همچنین توثیق سهام را اجرایی کرده، گفت: بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار فقره وام در یک سال اخیر، بدون ضامن و بر مبنای اعتبارسنجی پرداخت شده است.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران افزود: در ۶ ماهه اخیر حدود ۴۰۰ هزار فقره وام بدون ضامن به ارزش تقریبی ۱۲۰هزار میلیارد ریال پرداخت کرده‌ایم؛ با فرض اینکه هر فقره وام به‌صورت میانگین حدود ۳۰۰ میلیون ریال باشد.
وی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر حدود ۳ میلیون فقره وام قرض‌الحسنه به آحاد جامعه به ارزش حدود ۹۰۰هزار میلیارد ریال پرداخت شده، گفت: خوشبختانه این حجم وام قرض‌الحسنه از سوی مردم مورد استقبال قرار گرفته و همچنین در بازپرداخت این وام‌ها معوقات بسیار کمی در حدود نیم درصد داشته‌ایم.
شمسی‌نژاد خاطرنشان کرد: بیش از ۲۴۰ درصد پرداخت وام تکلیفی در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش داشته و در سال ۱۴۰۱ هم میزان پرداخت وام تکلیفی این بانک بیش از ۶۵۰ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه در ۵ ماهه ابتدایی امسال عملکرد خوبی را در پرداخت وام تکلیفی داشته‌ایم، گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از یک میلیون فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش ۳۱۸ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیان اینکه وام تکلیفی در حدود ۱۲هزار و ۱۷۵ فقره به ارزش ۱۷ هزارو ۱۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است، گفت: وام فرزندآوری هم در حدود ۱۱هزار فقره وام پرداخت شده که رقم آن ۴۲۶۰ میلیارد ریال بوده و جزو بانک‌هایی هستیم که بیشترین وام تکلیفی را پرداخت می‌کنیم.
وی در ادامه گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به همراه دو بانک دیگر در ابتدای مرداد ماه بحث توثیق سهام را به‌عنوان یکی از ابزار‌های تضامینی وام‌های قرض‌الحسنه خود در نظر گرفته و از شهریور ماه مردم می‌توانند از توثیق سهام به‌عنوان تضامین وام‌های قرض‌الحسنه خود استفاده کنند.
شمسی‌نژاد افزود: در این روش مردم می‌توانند از طریق خدمات غیرحضوری مانند پیشخوان مجازی یا اپلیکیشن «مهریران» سهام خود را انتخاب کنند و به‌عنوان توثیق وام خود در نظر بگیرند.
وی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران شاهد اتفاقات مثبتی بوده، گفت: از جمله این اقدامات ورود بانک‌های قرض‌الحسنه به بازار بین بانکی، افزایش سقف وام قرض‌الحسنه تا ۲ میلیارد ریال به اشخاص حقیقی و تا ۵ میلیارد ریال به اشخاص حقوقی بوده است.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیان اینکه رویکرد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به سمت آسان‌سازی و ارزان‌سازی خدمات بانکی است، گفت: یکی از اقداماتی که در نیمه دوم سال اجرایی خواهیم کرد، بحث کاهش کارمزد ثابت وام‌های قرض‌الحسنه است.
وی افزود: ایجاد سوپراپلیکیشن‌هایی که تمام خدمات مالی را به‌صورت قرض‌الحسنه برای مردم انجام دهد، هم در چند ماه آینده به‌صورت تدریجی انجام خواهد شد.
به گفته شمسی‌نژاد حذف کاغذ از فرآیند‌های بانکی هم از دیگر اقدامات این بانک است و با ورود امضای دیجیتال مردم می‌توانند در منزل یا در محل کار عملیات بانکی خود را انجام دهند و وام قرض‌الحسنه خود را دریافت کنند.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیان اینکه در یک سال گذشته منابع این بانک افزایش حدود ۸۰ درصدی داشته، گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مرداد ماه به باشگاه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی‌ها از نظر منابع رسیده است و جزو بانک‌هایی است که با سرعت بالا منابعش رشد می‌کند.