تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 مرداد 1401 - 15:27
کد خبر : 2190

امام جمعه قزوین: خداوند به فعالیت‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برکت دهد

امام جمعه قزوین: خداوند به فعالیت‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برکت دهد

امام جمعه قزوین در دیدار با مدیر جدید شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان قزوین، گفت: ان‌شاءالله نگاه دینی و ایمانی الگوی نهادهای اقتصادی در جامعه قرار گیرد و خداوند به فعالیت‌های این بانک برکت دهد. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، کاوه نایینی مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه

امام جمعه قزوین در دیدار با مدیر جدید شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان قزوین، گفت: ان‌شاءالله نگاه دینی و ایمانی الگوی نهادهای اقتصادی در جامعه قرار گیرد و خداوند به فعالیت‌های این بانک برکت دهد.
به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، کاوه نایینی مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان قزوین با آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام‌ جمعه قزوین دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان قزوین ضمن ارائه گزارشی از اقدامات بانک در استان بیان کرد: تلاش شده فعالیت‌های این بانک نزدیکترین مصداق به تعریف بانکداری اسلامی باشد.
وی افتخارات و توسعه این بانک را در طول سال‌های اخیر نتیجه برکت قرض‌الحسنه و خدمت صادقانه و اعتقادی پرسنل این بانک برشمرد و به برنامه های جدید این بانک در راستای تسهیل شرایط دریافت وام قرض‌الحسنه اشاره کرد.
برکت قرض‌الحسنه و نابودی ربا وعده الهی است
آیت الله عابدینی نیز با اشاره به آیات قرآنی در خصوص قرض‌الحسنه، گفت: دو نگاه کلی در اقتصاد و بانکداری وجود دارد. نگاه اول بر اساس مفاهیم غربی، صرفاً مادی، اقتصادی و بدون توجه به جوانب دینی و ایمانی است. اما در مقابل، نگاه دوم برگرفته از اصول دین و اعتقادات اسلامی است که اولویت را عمل به دستورات دینی و توجه به کلام خدا می‌داند.
وی برکت قرض‌الحسنه و نابودی ربا را وعده الهی دانست و اظهار داشت: در اهمیت قرض‌الحسنه همین نکته کافیست که خداوند که تمام کاینات مِلک و مُلک ایشان است قرض‌الحسنه را قرض به خود دانسته و وعده چندین برابر نمودن آن را داده است.
امام جمعه قزوین ضمن آرزوی موفقیت برای مدیر جدید شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان قزوین، گفت: ان‌شاءالله نگاه دینی و ایمانی الگوی نهادهای اقتصادی در جامعه قرار گیرد و خداوند به فعالیت‌های این بانک برکت دهد.
وی در راستای ایجاد تصویر مطلوب از قرض‌الحسنه، آموزش موضوعات فقهی قرض‌الحسنه به پرسنل و کارکنان این بانک را لازم و ضروری برشمرد.
شایان ذکر است عابدینی از خیرین شناخته شده استان بوده و کلیه مراودات بانکی دفتر امام جمعه از سال‌های گذشته در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران متمرکز است.