تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مرداد 1401 - 19:50
کد خبر : 2019

بانک توسعه تعاون در تسهیل روابط اقتصادی میان ایران و موریس مطرح است

بانک توسعه تعاون در تسهیل روابط اقتصادی میان ایران و موریس مطرح است

سرپرست بانک توسعه تعاون این بانک را به عنوان یکی از ارکان مالی تسهیل روابط اقتصادی میان ایران و موریس عنوان نمود. محمد شیخ حسینی در نشست با فعالین اقتصادی و بانکی جمهوری موریس اظهار داشت: عملیات بانکی پشتوانه و اطمینان بخش هر مناسبت و رابطه مالی و اقتصادی است و روابط اقتصادی میان کشورها

سرپرست بانک توسعه تعاون این بانک را به عنوان یکی از ارکان مالی تسهیل روابط اقتصادی میان ایران و موریس عنوان نمود.

محمد شیخ حسینی در نشست با فعالین اقتصادی و بانکی جمهوری موریس اظهار داشت: عملیات بانکی پشتوانه و اطمینان بخش هر مناسبت و رابطه مالی و اقتصادی است و روابط اقتصادی میان کشورها نیز وابستگی جدی به روابط دوجانبه و چند جانبه شبکه بانکی در کشورهای طرف تفاهم دارد.
شیخ حسینی تصریح نمود: با توجه به این که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان محوریت راهبری کمیسیون مشترک اقتصادی میان دو کشور اعلام آمادگی نموده است، یانک توسعه تعاون به عنوان یکی از ارکان مالی و بانکی تسهیل روابط اقتصادی میان دو کشور مطرح گردیده است.
وی افزود: بانک توسعه تعاون با رویکرد توسعه ای و حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی حوزه تعاون فعالیت نموده است و این بانک به عنوان بانک عامل دولت در پیشبرد پروژه های مهم ملی و تقویت زیرساخت های اقتصادی کشور نقش داشته است.
این مقام ارشد بانکی تاکید کرد: صدور اعتبار اسنادی و حوالجات ارزی از جمله خدمات ارزی بانک توسعه تعاون محسوب می‌گردد.
شیخ حسینی خاطر نشان کرد: بانک توسعه تعاون سابقه حضور در کنسرسیوم های بانکی جهت تامین مالی پروژه های زیرساختی و عمرانی کشور را دارد و در صورت تفاهمات عمرانی میان دو کشور، این بانک قابلیت ایفای نقش مشابه در سطح بین المللی را دارا می‌باشد.
شایان ذکر است در این نشست ها فرشید طهمورثی مدیر امور بین الملل و شهرام بخشا رییس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون شیخ حسینی را همراهی می‌کردند.
گفتنی است نشست تخصصی میان مقامات ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و وزارت کار، توسعه منابع انسانی و تجارت جمهوری موریس با حضور محمد هادی زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احمد خانی نوذری معاون اقتصادی و مهدی مسکنی معاون تعاون ، حامد فروزان مدیر کل امور بین الملل و مقامات ارشد سازمانها، صندوق ها و شرکت های اقتصادی تابعه وزارتخانه و حسن علی‌بخشی رییس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در موریس و ماداگاسکار و تعدادی از مقامات سیاسی و فعالین اقتصادی جمهوری موریس در مجتمع تلاش برگزار شد و محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون نیز به عنوان مقام ارشد بانکی وزارتخانه در جمع هیات های گفتگوکنندگان حضور داشت.