تاریخ انتشار : یکشنبه 3 تیر 1403 - 16:11
کد خبر : 19344

طراحی و توسعه شبکه شتاب نگاری برای ۳ کلانشهر آغاز شد

طراحی و توسعه شبکه شتاب نگاری برای ۳ کلانشهر آغاز شد

رییس شبکه شتاب‌نگاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از آغاز طراحی و توسعه شبکه شتاب‌نگاری برای ۳ کلانشهر تهران، تبریز و مشهد خبر داد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد شاهوار رییس شبکه شتاب‌نگاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ، اقدامات آن

رییس شبکه شتاب‌نگاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از آغاز طراحی و توسعه شبکه شتاب‌نگاری برای ۳ کلانشهر تهران، تبریز و مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد شاهوار رییس شبکه شتاب‌نگاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ، اقدامات آن مرکز را در بخش توسعه شبکه شتاب‌نگاری کشور تشریح کرد.

رییس شبکه شتاب‌نگاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: تقریباً از سال‌های ۱۳۹۶ به بعد نوسازی و بازسازی شبکه شتاب نگاری در کشور آغاز شد که در این مدت ۸۸۰ دستگاه خریداری شد و ۹۰ درصد آن‌ها نصب شد.

شاهوار با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۵۲۷ ایستگاه شتاب‌نگاری فعال در کشور وجود دارد، افزود: نیمی از ایستگاه‌های شتاب‌نگاری کشور دستگاه‌های به روز پاسخ سربع به زلزله را دارا هستند.

وی توضیح داد: مقرر بوده تا سالانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ ایستگاه نوسازی و صاحب نسل جدید شبکه شتاب‌نگاری در کشور شود و بتوان با کمک این دستگاه‌ها پاسخ سریع برای زلزله را به مراکز حساس مخابره کرد.

به گفته وی، بر اساس قانون مدیریت بحران راه اندازی دستگاه‌های پاسخ سریع به زلزله در ۱۸ شهر از جمله تهران، تبریز، مشهد، کرج، شیراز، بندرعباس، کرمانشاه، قزوین، کرمان، رشت، ارومیه، اهواز، بوشهر و ساری در برنامه قرار گرفت که طراحی و توسعه شبکه برای ۳ شهر تهران، تبریز و مشهد آغاز شده است.

رییس شبکه شتاب‌نگاری افزود: حدود ۴۵ ایستگاه در شهر تهران، ۱۱ ایستگاه در تبریز و ۱۰ ایستگاه در مشهد نصب و راه اندازی شده است.

وی برآورد اولیه برای نصب و راه اندازی شبکه شتاب نگاری در ۱۸ شهر بزرگ کشور را معادل ۸۵۰ میلیارد تومان برشمرد و افزود: تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان برای این بخش تخصیص یافته است.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی