تاریخ انتشار : یکشنبه 9 مرداد 1401 - 17:42
کد خبر : 1715

آغاز به کار سامانه مسدودسازی حساب صادرکننده چک برگشتی (محچک) از هفتم خرداد ماه

آغاز به کار سامانه مسدودسازی حساب صادرکننده چک برگشتی (محچک) از هفتم خرداد ماه

روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از آغار به کار سامانه محچک ( مسدودسازی حساب صادرکننده چک برگشتی) از هفتم خرداد ماه در شبکه بانکی کشور خبر داد. به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، در سامانه محچک، در صورت کسری موجوی حساب جاری فرد صادرکننده چک نزد بانک،

روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از آغار به کار سامانه محچک ( مسدودسازی حساب صادرکننده چک برگشتی) از هفتم خرداد ماه در شبکه بانکی کشور خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، در سامانه محچک، در صورت کسری موجوی حساب جاری فرد صادرکننده چک نزد بانک، مبلغ مورد نظر از سایر حساب‌های شخص در همان بانک برداشت شده و به ذی‌نفع چک پرداخت می‌شود.
این سامانه در صورت عدم تامین مبلغ در همان بانک، حساب‌های شخص صادرکننده چک، در سایر بانک‌ها و موسسات اعتباری به مبلغ کسری چک، به ترتیب از بیشترین به کمترین مانده، مسدود و سپس مراحل قانونی از طریق قوه قضاییه پیگیری خواهد شد.
بر اساس این گزارش، واحد ارتباط با مشتریان بانک‌ها، آماده پاسخگویی به ابهامات مشتریان در مورد سامانه محچک است و توضیحات لازم در مورد مسدودی حساب پس از برگشت چک، در اینترنت بانک و موبایل بانک به شخص اعلام می‌شود.
همچنین پیامک اطلاع‌رسانی مسدوی و رفع مسدودی با ذکر دلایل، تاریخ و ساعت به حساب مشتری ارسال خواهد شد.