تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 بهمن 1402 - 20:38
کد خبر : 16000

عرضه گواهی سپرده خاص با نرخ سود ۳۰ درصد در شعب بانک صنعت و معدن

عرضه گواهی سپرده خاص با نرخ سود ۳۰ درصد در شعب بانک صنعت و معدن

بانک صنعت و معدن براساس مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی، گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری(خاص) یکساله با نرخ سود ماهانه۳۰درصد عرضه می کند. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، این اوراق با نرخ سود علی‌الحساب ۳۰ درصدی عرضه می شود و بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سهمیه

بانک صنعت و معدن براساس مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی، گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری(خاص) یکساله با نرخ سود ماهانه۳۰درصد عرضه می کند.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، این اوراق با نرخ سود علی‌الحساب ۳۰ درصدی عرضه می شود و بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سهمیه بانک های منتخب جهت تامین سرمایه در گردش طرح های اقتصادی با بازدهی مناسب و ۸۰ هزار میلیارد تومان نیز سهم تامین مالی پروژه‌های پیشران و مولد با بازدهی بالااست.
بر اساس دستورالعمل انتشار گواهی سپرده خاص، بانک صنعت و معدن برای تامین سرمایه در گردش طرح‌های با بازدهی بالا اقدام به انتشار این اوراق نموده و در پایان دوره مشارکت، سود قطعی نیز علاوه بر سود علی‌الحساب ۳۰ درصدی به خریداران این گواهی سپرده پرداخت می‌شود.
ویژگی بارز این گواهی سپرده ،امکان بازخرید قبل از سررسید و پرداخت سود ماهانه آن، معاف از مالیات است.
این گزارش می افزاید: با اجرای این طرح، مشارکت مردمی در تامین مالی طرح‌های تولیدی کشور فراهم می‌شود و دارندگان این اوراق می توانند از آن به عنوان وثیقه جهت دریافت تسهیلات بانکی استفاده کنند.
متقاضیان می توانند برای خرید این اوراق به شعب بانک صنعت و معدن مراجعه نمایند.