تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 بهمن 1402 - 16:22
کد خبر : 15983

تامین ۲هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای کارکنان بخش صنعت در ۳ استان کشور

تامین ۲هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای کارکنان بخش صنعت در ۳ استان کشور

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از اختصاص ۷۲ هکتار زمین با ظرفیت ساخت حدود ۲هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در راستای توسعه صنعت‌شهرها در سه استان کشور خبر داد.به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی معاون وزیر راه

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از اختصاص ۷۲ هکتار زمین با ظرفیت ساخت حدود ۲هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در راستای توسعه صنعت‌شهرها در سه استان کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از اختصاص ۷۲ هکتار زمین با ظرفیت ساخت حدود ۲هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در راستای توسعه صنعت‌شهرها در سه استان کشور خبر داد.

مالکی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم برای تمامی حل مسئله مسکن تمامی آحاد کشور برنامه‌ریزی کرده است، افزود: خانه‌دار شدن کارگران و کارکنان بخش صنعت یکی از اولویت‌هایی بود که با اجرای سیاست صنعت‌شهرها تحقق پیدا کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تاکنون برای بیش از ۱۱۷ هزار واحد مسکونی زمین در اختیار کارخانجات و واحدهای صنعتی قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه دولت با تکیه بر توان مدیریتی واحدهای صنعتی می‌تواند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن را تسریع بخشد، اعلام کرد: سازمان ملی زمین و مسکن طی سه تفاهم‌نامه جداگانه ۷۲ هکتار زمین در اختیار شرکت‌های سنگ آهن احیاء سپاهان خواف، فولاد اقلید پارس و شرکت احیا استیل فولاد بافت قرار داد تا از این اراضی برای ساخت مسکن کارگران و کارکنان این شرکت‌ها استفاده شود.

مالکی اضافه کرد: زمین‌هایی که در اختیار این شرکت‌ها قرار گرفته مصوبات لازم در استان را اخذ کرده و آماده آغاز فرایند ساخت است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن برای انعقاد تفاهم‌نامه با سایر واحدهای صنعتی در راستای تامین مسکن کارگران و کارکنان این واحدها در سازمان متبوعش اعلام آمادگی کرد.

برچسب ها : ،