تاریخ انتشار : دوشنبه 2 بهمن 1402 - 15:48
کد خبر : 15764

تفویض اختیارات برای تسریع در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن بی‌سابقه بوده است

تفویض اختیارات برای تسریع در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن بی‌سابقه بوده است

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: حجم تفویض اختیارات برای تسریع در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن توسط هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن بی‌سابقه بوده است.به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: حجم تفویض اختیارات برای تسریع در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن توسط هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن بی‌سابقه بوده است.
به گزارش آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در دومین نشست تخصصی مباحث مرتبط با دستورالعمل‌ها و پیمان و رسیدگی در حوزه فنی و مهندسی گفت: حجم تفویض اختیارات برای تسریع در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن توسط هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن بی‌سابقه بوده است.

مالکی با اشاره به اینکه طرح نهضت ملی مسکن اولویت کشور است، افزود: هم مقامات و هم مردم از ما انتظار دارند که هرچه سریع‌تر این سیاست را که منجر به تولید مسکن می‌شود پیش ببریم چون چشم امید مردم به فعالیت‌های ماست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه حل مشکل مسکن مردم از طریق طرح نهضت ملی مسکن از اولویت‌های اصلی دولت است، اظهار کرد: شخص رئیس‌جمهور هر ۲۰ روز یک‌بار در جلسات شورای عالی مسکن حضور می‌یابند و وزیر راه و شهرسازی هم هر روز روند پیشرفت کار را پیگیری می‌کنند.

وی اضافه‌کرد: سازمان ملی زمین و مسکن هم با همه قدرت و امکانات برای انجام وظایفی که برعهده دارد ایستاده‌است. به ثمر رساندن این طرح بیش از هر چیز دیگری به همدلی و کمک به یکدیگر نیاز دارد و باید بدانیم نمی‌توان در این مسیر بخشی فکر کرد.

وی تأکید کرد: انعقاد قراردادها و انجام صحیح مناقصه پایه اصلی کار است و اگر این موارد درست انجام شود از پیش آمدن بسیاری از مشکلات در ادامه کار جلوگیری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همفکری در نشست‌های تخصصی را یکی از اهداف اصلی برگزاری این نشست‌ها عنوان کرد و افزود: سعی کنید از تجربیات هم استفاده‌کنید و با هم مشورت کنید و در صورتی که رویه نادرستی در کار وجود دارد با همفکری یکدیگر آن را اصلاح کنید.

تعامل با دستگاه‌های دیگر، رعایت سلامت کاری و پیشگیری از ایجاد فساد اداری، پیگیری مستمر و تسریع در انجام امور از دیگر مواردی بود که مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در صحبت‌هایش به آنها اشاره کرد.

طرح نهضت ملی مسکن نیاز به یک کار جهادی دارد

در ادامه این نشست فردین شاکری عضو هیئت مدیره این سازمان با بیان اینکه به انجام رساندن طرح نهضت ملی مسکن نیاز به یک کار جهادی دارد گفت: حجم کاری که براساس اساسنامه سازمان برعهده ما گذاشته شده است با روش‌های معمول گذشته به انجام نخواهد رسید و باید در نشست‌های آموزشی این چنین با همفکری هم به‌دنبال ایجاد راه‌هایی باشیم که بتوانیم پروژه‌ها را به بهترین نحو و با سرعت و کیفیت مناسب به اتمام برسانیم.

شاکری در ادامه با بیان اینکه باید از تجربیات مسکن مهر استفاده کنیم افزود: باید در دستورالعمل‌های ابلاغی مشکلات سابق را برطرف کنیم تا بعد در اجرا دچار مشکلات فنی و حقوقی نشویم.

وی خواستار اجرای صحیح و کیفیت کار در اجرای پروژه‌ها شد و اظهار کرد: در بررسی صورت‌وضعیت و کارکرد نهایی پیمانکاران باید محاسبه تمامی هزینه‌ها انجام شود و قیمت قطعی پروژه به متقاضی اعلام شود تا از ایجاد بار مالی بعد از تحویل واحد به متقاضی برای دولت جلوگیری شود.

۲۲ هزار هکتار زمین در فرایند الحاق به نهضت ملی مسکن است

در این نشست محمد مهدی بلوردی دیگر عضو هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن نیز با اعلام اینکه تاکنون ۲۸ هزار هکتار زمین با کاربری مسکونی برای ساخت مسکن در استان‌ها ابلاغ شده است، گفت: هم‌اینک در حال انعقاد قراردادهای آماده‌سازی این اراضی هستیم . همچنین ۲۲ هزار هکتار زمین هم در فرایند الحاق است.

بلوردی با توضیح در خصوص تیپ قراردادهای مشارکتی سازمان و تشریح شرح خدمات مطالعات مفهومی خواستار مدیریت درست‌پیمان‌ها در قراردادهای آماده‌سازی طرح نهضت ملی مسکن شد.

رونمایی از کتابچه دو جلدی بخشنامه‌ها و قوانین مورد عمل سازمان ملی زمین و مسکن

در ادامه این نشست تخصصی، علیرضا صادقیان‌فر سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان ملی زمین و مسکن از کتابچه دو جلدی بخشنامه‌ها و قوانین و مقررات مورد عمل سازمان ملی زمین و مسکن رونمایی کرد.

وی در توضیح درباره این کتابچه‌ها گفت: جلد اول این مجموعه حاوی دستوالعمل‌ها و قوانین بالادستی و جلد دوم بخشنامه‌های مصوب شورای عالی مسکن است.

صادقیان‌فر افزود: در این دوره آموزشی میزان واحد پذیرش هر سایت نهضت ملی در استان‌ها و امکان احداث بنا در آنها تعیین می‌شود.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی