تاریخ انتشار : شنبه 30 دی 1402 - 12:37
کد خبر : 15680

آماده‌سازی زمین برای ساخت ۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرستان دماوند

آماده‌سازی زمین برای ساخت ۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرستان دماوند

جلسه جمع بندی پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در شهرستان دماوند با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی برگزار و آماده‌سازی ۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرستان دماوند اعلام شد.به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد

جلسه جمع بندی پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در شهرستان دماوند با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی برگزار و آماده‌سازی ۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرستان دماوند اعلام شد.
به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به دو شهرستان دماوند و فیروزکوه، پس از بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن دماوند در جلسه جمع بندی پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در شهرستان دماوند حضور یافت.

در این جلسه که معاونان وزیر، مدیران کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن و مسولان شهرستانی حضور داشتند، برخی چالش‌های موجود در حوزه تامین زمین برای متقاضیان نهضت ملی مسکن دماوند مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی نیز ارائه شد.

گفتنی است شهرستان دماوند دارای ۵۰۰ هکتار ظرفیت تامین زمین بوده و تاکنون ۳۰۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن تامین شده است. تعداد ثبت نام کنندگان طرح نهضت ملی مسکن ۲۱۱ هزار نفر است که ۸ هزار نفر از آن‌ها تایید نهایی شده اند.

۱۵۴۰ واحد مسکونی در دماوند توسط بنیاد مسکن در حال ساخت است. در این شهرستان ۲۲۰ واحد مسکونی در صورت تامین خدمات زیربنایی آماده افتتاح خواهند بود.

آماده‌سازی زمین برای ساخت ۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن و یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاکی در نهضت ملی مسکن دماوند در دست انجام است که هزینه عملیات خاکی ۲۲۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

برچسب ها : ،