تاریخ انتشار : سه شنبه 26 دی 1402 - 15:04
کد خبر : 15631

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۱۰/۲۶

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۱۰/۲۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۷ درصد کاهش به ۲۰۴۸ دلار و ۹۱ سنت رسید.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از ایبنا؛ رویترز اعلام کرد: افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را در روز سه‌شنبه پایین آورده است. تاجران منتظر سخنرانی مقامات فدرال رزرو در

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۷ درصد کاهش به ۲۰۴۸ دلار و ۹۱ سنت رسید.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از ایبنا؛ رویترز اعلام کرد: افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را در روز سه‌شنبه پایین آورده است. تاجران منتظر سخنرانی مقامات فدرال رزرو در این هفته هستند تا دورنمای سیاست نرخ بهره مشخص‌تر شود.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۷ درصد کاهش به ۲۰۴۸ دلار و ۹۱ سنت رسید.
شاخص دلار در آستانه سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا که بزرگترین رویداد این هفته خواهد بود افزایش یافته است. شاخص دلار به بالاترین رقم طی ۱۰ روز گذشته رسیده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گرانتر کرده است. سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم تا بالاتر از ۴ درصد افزایش یافته است.
حداقل شش مقام فدرال رزرو قرار است در این هفته سخنرانی کنند. کریستوفر والر رئیس فدرال رزرو سخنرانی خود را در مورد دورنمای اقتصاد امروز ارائه خواهد داد. انتظار می‌رود این بانک در اجلاس پایان ماه جاری میلادی سیاست نرخ بهره را ثابت نگه دارد. ت
اجران انتظار ۶ بار کاهش نرخ بهره و هر کدام به میزان ۲۵ واحد را در سال جاری میلادی دارند و ۷۵ درصد احتمال می‌دهند اولین کاهش نرخ بهره در ماه مارس صورت بگیرد.
پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.
از طرف دیگر، مقامات بانک مرکزی اروپا بازار را برای کاهش سریع نرخ بهره در سال جاری میلادی را ناامید کردند.
قیمت نقره امروز با ۰.۴۲ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۲۳ سنت رسید و پلاتین با ۰.۶۱ درصد کاهش ۹۱۱ دلار و ۴۳ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

برچسب ها : ،