تاریخ انتشار : سه شنبه 26 دی 1402 - 18:50
کد خبر : 15602

همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع توسعه مسکن

همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع توسعه مسکن

رئیس هیئت عامل صندوق ملی مسکن با اشاره به اذن مقام معظم رهبری برای تخصیص دو میلیارد دلار از محل تهاتر نفت، خواستار همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از این ظرفیت اعتباری در طرح نهضت ملی مسکن شد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ ‌محمدرضا مهدیار

رئیس هیئت عامل صندوق ملی مسکن با اشاره به اذن مقام معظم رهبری برای تخصیص دو میلیارد دلار از محل تهاتر نفت، خواستار همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از این ظرفیت اعتباری در طرح نهضت ملی مسکن شد.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ ‌محمدرضا مهدیار اسماعیلی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: در شورای عالی مسکن جمع بندی بر این شد که با کمک بانک مرکزی قرارداد پرداخت یک میلیون وام مسکن تا پایان سال منعقد و تسهیلات پرداخت بشود.
اسماعیلی با اشاره به روش‌های دیگر تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر منابع بودجه‌ای و بانکی گفت: استفاده از بازار سرمایه یا بازار‌های موازی از روش‌های دیگر تأمین مالی است.
‌رییس هیأت عامل صندوق ملی مسکن افزود: استفاده از اذن مقام معظم رهبری برای تخصیص دو میلیارد دلار از محل تهاتر نفت، نیازمند همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از این ظرفیت اعتباری است که این مبلغ برای آماده سازی و خدمات روبنایی و زیربنایی طرح نهضت ملی مسکن صرف خواهد شد.
‌اسماعیلی گفت: استفاده از ظرفیت‌های دارایی‌های مردمی موضوع دیگری است که در صندوق برای توسعه و تسریع ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن مد نظراست که می‌تواند در تأمین منابع مورد نیاز برای ساخت و تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی کمک کند.
‌وی تصریح کرد: همچنین در خصوص منابع بودجه‌ای مقرر شد سازمان برنامه و بودجه رقم تخصیص سال جاری را به ۲۰ هزار میلیارد تومان که معادل ۷۵ درصد رقم پیش بینی شده است برساند.

برچسب ها : ،

دریافت شماره شبا بولتن اخبار بانک کامل ترین اخبار بیمه کامل ترین اخبار بیمه اخبار وام و تسهیلات

پیشنهادی