تاریخ انتشار : سه شنبه 26 دی 1402 - 14:55
کد خبر : 15593

بهره برداری از بزرگترین زنجیره تولید تخم مرغ خاورمیانه با حمایت بانک کشاورزی

بهره برداری از بزرگترین زنجیره تولید تخم مرغ خاورمیانه با حمایت بانک کشاورزی

بزرگترین زنجیره تولید تخم مرغ خاورمیانه با ظرفیت سالانه ۷۵۰ هزار تن تخم مرغ با مشارکت و حمایت بانک کشاورزی در استان گلستان به بهره برداری رسید. به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، فعالیت این واحد تولیدی فرصت اشتغال برای بیش از ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و دو هزار نفر به

بزرگترین زنجیره تولید تخم مرغ خاورمیانه با ظرفیت سالانه ۷۵۰ هزار تن تخم مرغ با مشارکت و حمایت بانک کشاورزی در استان گلستان به بهره برداری رسید.

به گزارش آرمان اقتصادی از روابط عمومی بانک کشاورزی، فعالیت این واحد تولیدی فرصت اشتغال برای بیش از ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و دو هزار نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم و روزانه ۳ میلیون قطعه به ظرفیت تولید تخم مرغ کشور اضافه کرده است.

بر اساس این گزارش، این زنجیره کامل تولیدی شامل ۶۰ هزار مرغ مادر تخم گذار، ۳۰۰ هزار قطعه پولت تخم گذار، ۳ میلیون قطعه مرغ تخم گذار، ۹۰۰ هزار پرورش پولت تخم گذار، صنایع وابسته از قبیل کارخانه خوراک آماده دام، کارخانه جوجه کشی، کارخانه بسته بندی و فرآوری تخم مرغ را شامل می شود.

این واحد تولیدی در شهر گنبد کاووس استان گلستان که با تسهیلات چهار هزار میلیارد ریالی بانک کشاورزی به بهره برداری رسیده است، قابلیت تولید سالیانه ۷۵۰ هزار تن تخم مرغ در سال را دارد که معادل ۲۵ درصد کل تولید تخم مرغ کشور است. بر همین اساس محصولات تولیدی این واحد علاوه بر تأمین نیاز و کنترل قیمت ها در بازار داخلی، به کشورهای همسایه نیز صادر شده و موجب ارز آوری برای کشور خواهد شد.

این گزارش می افزاید: هدایت تسهیلات به سمت زنجیره های تولید یکی از رویکردهای اساسی بانک کشاورزی در سال های اخیر است و بر همین اساس این بانک طی ماه های گذشته با رونمایی از الگوی نوین و کامل تأمین مالی زنجیره های تولید گامی اساسی در هدایت دقیق اعتبارات به سمت زنجیره های تولید و کنترل قیمت ها برداشته است.